پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۶-۳۰

رهبر معظم انقلاب اسلامی: دفاع مقدس ثابت کرد صیانت از کشور با مقاومت به دست می آید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه سه عنصر قدرت و اقتدار عظیم انقلاب، رهبری امام خمینی و خصوصیات برجسته ملت ایران موجب شد که تهدید دوران دفاع مقدس به یک فرصت برای کشور تبدیل شود، تاکید کردند: دفاع مقدس ثابت کرد صیانت و بازدارندگی کشور در برابر دشمن با مقاومت به دست می آید.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در آستانه هفته دفاع مقدس در حسینیه امام خمینی (ره) پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را مصداق آیه شریفه «السابقون السابقون» دانستند و تاکید کردند: آنها کسانی هستند که زودتر از دیگران نیاز را شناختند و برای بر آوردن آن در میدان جهاد شتافتند.

ایشان تمجید از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس را وظیفه ای همگانی دانستند و افزودند: دفاع مقدس دوران پرهیجان، پرحادثه، پرمعنا و پرفایده و از جمله حوادثی است که برای دیروز ما و امروز ما و فردای ما دارای اثر است بنابراین پیشکسوتان در این حادثه و در این واقعه مهم قطعاً مورد توجه و اهتمام و احترام باید قرار بگیرند.

فرمانده کل قوا با بیان اینکه بیش از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس گذشته است، خاطر نشان کردند: وقتی در وسط حادثه هستیم نمی توانیم ابعاد حادثه را ببینیم، در تاریخ ما این برهه از زمان به عنوان برهه ای درخشان شناخته خواهد شد؛ نسل جدید خیلی از مسائل دفاع مقدس را نمی دانند، همان طور که خودتان قضایا را می دانید، کاری کنید که نسل امروز این حادثه را بشناسد این توقع را از شما دارم.

مقام معظم انقلاب رهبری با اشاره به گزارش رییس ستاد کل نیروهای مسلح درباره ترویج و نشر ارزشهای دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه حقایق دفاع مقدس باید به گوش جوانها برسد، افزودند: این توقعی است که بنده از خودم و دیگران دارم. با جوانان در ارتباطم می بینم بسیاری از حقایق را نمی دانند می خواهم حقایق به گوش جوانان برسد.

ایشان تاکید کردند: حقایق دفاع مقدس فقط ادعا نیست، یک روز ادعا می کردیم جنگ ما یک جنگ بین المللی است، اما امروز اسناد و مدارکی از سوی شرق و غرب در این خصوص منتشر می شود که ادعاهای ما را اثبات می کند.

رهبر معظم انقلاب با یادآوری این نکته که حمله نظامی به کشور غیر منتظره نبود، حمله را صدام کرد اما پشت سر آن استکبار جهانی قرار داشت، افزودند: هم صدام را تشویق کردند و هم چراغ سبز نشان داده و قول پشتیبانی دادند، طرف جنگ فقط صدام و عراق نبود بلکه استکبار جهانی و نظام سلطه بود. اینها از انقلاب به شدت عصبانی بودند و این واکنش را نشان دادند.

ایشان یادآور شدند: حمله نظامی به کشور غیر منتظره نبود، حمله را صدام کرد اما پشت سر آن استکبار جهانی قرار داشت.

ایشان تاکید کردند: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شکست سیاسی مقطعی برای آمریکا و نظام سلطه نبود بلکه تهدید امپراتوری نظام سلطه بود.اینکه یک ملت و کشور مستقل از امپراتوری نظام سلطه بایستد، سینه سپر کند و حرفی نو بزند قابل تحمل نبود، اینکه ملتی از آمریکا نترسد و از قدرت سیاسی اقتصادی آن ها بیمناک نباشد برایشان قابل تحمل نبود. لذا باید انتقام می گرفتند و ضربه متقابل می زدند، باید جنگ نظامی تحمیل می شد، جنگ نظامی تمام عیار باید از طریق یک همسایه تحمیل می شد.

فرمانده کل قوا یاد آور شدند: در آن زمان من در وزارت دفاع بودم؛ مسئولان عالی رتبه نظامی حدس هایی می زدند اما مجموعه انقلابیون چنین حمله همه جانبه ای را باور نمی کردند، کسانی که از ما تجربه بیشتری داشتند چنین حمله ای را پیش بینی می کردند.

ایشان با بیان اینکه امروز عده ای می گویند چرا با عراق جنگ کردید یا چرا بعد از فتح خرمشهر جنگ را ادامه دادید، خاطر نشان کردند: حادثه تلخی که در پایان جنگ اتفاق افتاد بعد از قبول قطعنامه بود که عراق پشت مرز رفته بود اما بار دیگر حمله کرد و بعد حمله مرصاد انجام شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: خیال می کنند اگر بعد از قضیه خرمشهر کنار می رفتیم تمام می شد، این گونه نیست؛ تازه شروع می شد، این اظهارات بی حساب حرف زدن و بی مسئولیت اظهار نظر کردن است. آنها می خواستند انقلاب اسلامی را خاک سیاه بنشانند.

فرمانده کل قوا تاکید کردند: سه عنصر قدرت و اقتدار عظیم انقلاب، رهبری امام خمینی و خصوصیات برجسته ملت ایران موجب شد که این تهدید به فرصت تبدیل شود.

ایشان با تاکید بر اینکه هدف صدام تجزیه کشور و جدا کردن خوزستان بود، گفتند: مردم خوزستان و عرب های خوزستان یکی از بهترین دفاع ها را خودشان انجام دادند.

رهبر معظم انقلاب به زانو در آوردن ملت ایران، براندازی جمهوری اسلامی و تغییر سرنوشت ملت ایران را هدف بعدی نظام سلطه از جنگ افروزی علیه کشورمان برشمردند و اظهار داشتند: هدف نهایی و اساسی این بود که می خواستند کاری کنند که ملت های دیگر عبرت بگیرند و باب مقاومت بسته شود.

ایشان با برشمردن دستاوردهای دوران دفاع مقدس برای مردم ایران گفتند: اتحاد ملت یکی از دستاوردهای دفاع مقدس بود؛ در آن زمان یکی از مشکلات اختلافات میان رئیس جمهور و نخست وزیر به خاطر بد اخلاقی های رئیس جمهور بود، گروهک ها هم مردم را گروه گروه می کردند، دفاع مقدس ملت را یکپارچه کرد و همه در خدمت دفاع مقدس قرار گرفتند.

فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه دفاع مقدس میدان بروز باورهای دینی و سجایای اخلاقی ملت ایران شد، اظهار داشتند: در سایه دوران دفاع مقدس محبوبیت نیروهای مسلح افزایش یافت و مردم احساس امنیت کردند که این احساس امنیت بسیار مهم است.

رهبر معظم انقلاب خطاب به فرماندهان نظامی اعم از ارتش و سپاه که در این جلسه حضور داشتند، گفتند: این محبوبیت و اقتدارب تا وقتی است که نیروهای مسالح حرکت پیش رونده خود را با همان شتابی که دارند، حفظ کنند.

ایشان تاکید کردند: امروز کشور به مرحله بازدارندگی رسیده است و احساس قدرت می کند که دشمنان نیز به این نکته واقف هستند. دفاع مقدس ثابت کرد صیانت از کشور با مقاومت به دست می آید.

به گزارش ایرنا، در این دیدار علاوه بر فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس، جمعی از خانواده‌های شهدا نیز حضور دارند. همچنین جمع دیگری از پیشکسوتان دفاع مقدس در اقصی نقاط کشور از طریق ارتباط تصویری با همه مراکز استان‌ها در این دیدار حضور یافته اند.

در ابتدای این دیدار پس از قرائت کلام‌الله مجید و مدیحه‌سرایی خاطره‌انگیز حاج صادق آهنگران، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گزارشی از اقدامات انجام شده برای حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ارایه کرد.

جنگ تحمیلی عراق با ملت ایران در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و با حمله عراق به شهرهای مرزی ایران آغاز شد و هشت سال به طول انجامید؛ ملت ایران اعم از زن و مرد و پیر و جوان در هر لباس و مسلکی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در دوران دفاع مقدس به میدان آمدند و در شرایطی که قدرت های جهانی با حمایت مالی، تسلیحاتی و معنوی از ارتش رژیم بعث عراق تلاش داشتند انقلاب اسلامی مردم ایران را به شکست بکشانند و به دوره استبداد و استعمار بازگردانند، از جان و مال خود گذشتند؛ از این رو ۳۱ شهریور تا ششم مهر ماه برای پاسداشت جان فشانی رزمندگان کشورمان و شهدای آن دوران، هفته دفاع مقدس نامیده شده است.

ادامه دارد…

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.