پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۰۷-۰۲

بازگشت دانش‌آموزان به مدرسه/ زنگ مهر نواخته شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

با نواخته شدن زنگ مهر، دانش‌آموزان پس از دو سال تعطیلی کرونایی، مهر ۱۴۰۱ را با آموزش حضوری آغاز کردند.

دانش‌آموزان سراسر کشور مهر امسال را با آموزش حضوری آغاز کردند و امروز شنبه دوم مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر دانش‌آموزان راهی مدارس شدند.

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان دخترانه شهید حسین‌مردی شهر تهران با حضور رئیس جمهور آغاز شد، در این مراسم آهنگ سلام فرمانده پخش شد و دانش‌آموزان دبستانی آن را همخوانی کردند.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۶ میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور حضور داشته باشند اما تا به امروز ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار با احتساب بزرگسالان است، بنابراین بخشی از دانش‌آموزان هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند‌.

به منظور کنترل ترافیک پایتخت، ساعت کار مدارس دچار تغییراتی شده است و طبق اعلام آموزش و پرورش شهر تهران، همه مدارس این شهر موظف به رعایت مصوبه استانداری تهران درخصوص ساعات کار مدارس هستند؛ بر این اساس ساعت کار مدارس ابتدایی از ۸:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر و ساعت آموزش مدارس متوسطه ۷:۳۰ صبح آغاز می‌شود. گفتنی است ساعت مدارس دو شیفته تهران، بدون کسر ساعت آموزشی راس ساعت ۱۳:۱۵ خواهد بود.

هزینه بالای سرویس مدارس یکی از مشکلات پیش روی خانواده‌ها در سال تحصیلی جدید است؛ البته وزیر آموزش و پرورش از حل مشکل خبر داد و گفت: نرخ سرویس مدارس در صد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است و اگر مبالغ اضافه‌ای از مردم دریافت شده است باید برگردانده شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *