پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۱-۱۱-۱۷

افتتاح ۱۸ خانه هلال در سیستان و بلوچستان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از بهره‌برداری از ۱۸ خانه هلال همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایسنا، علیرضا میربهاء الدین در مراسم افتتاح این خانه های هلال افزود: خانه‌های هلال با هدف توسعه آموزش‌های امدادی، توسعه و تقویت خدمات داوطلبانه با استفاده از توان مردم از طریق گسترش خانه‌های هلال، آموزش و توانمندسازی مردم در مواجهه با مخاطرات و بحران‌ها، انجام فعالیت‌های بشردوستانه و فرهنگی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی در مدیریت بحران راه‌اندازی شده است.

وی تأکید کرد: افراد آموزش دیده در خانه‌های هلال می‌توانند برای انجام بهتر کارها و فعالیت‌های امدادی، مشارکت مؤثری داشته باشند چرا که فعالیت خانه‌های هلال مبتنی بر همکاری و مشارکت مردم محله است و مردم محله با آموزش‌های تخصصی توانمند شده و از آمادگی بیشتری در مقابله با حوادث برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: رویکرد خانه های هلال تاب آوری جامعه در برابر مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی است و تلاش داریم با آموزش‌ها و فعالیت‌هایی که ازسوی این خانه ها ارائه می‌شود مردم و جامعه را مقاوم‌تر و آگاه‌تر کنیم.

وی با اشاره به نقش مهم شهروندان در طرح خانه های هلال اظهارداشت: همه فعالیت‌های خانه‌های هلال به صورت داوطلبانه محور است و همین امر باعث می‌شود، آموزش‌ها به صورت کاربردی و براساس علایق و توانمندی‌های داوطلبان بوده و بازدهی بهتری هم داشته باشد.

میربهاء الدین خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۹۹ خانه هلال در سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده و این روند همچنان با توجه به نیاز استان تداوم دارد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *