پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۴

سوابق خدمت سربازی برای کدام گروه از بیمه‌شدگان رایگان محاسبه می‌شود؟

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مطابق با قانون تامین‌اجتماعی بیمه‌شدگان متقاضی خرید سوابق خدمت نظام وظیفه که قبل از سال ۱۳۸۵ دوران خدمت سربازی را گذرانده باشند مشروط بر اینکه قبل از دوران خدمت سابقه بیمه تامین‌اجتماعی داشته باشند، دوره خدمت آنها به صورت رایگان جزو سوابق بازنشستگی محاسبه خواهد شد.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، همه بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی که ۲ سال سابقه پرداخت حق‌بیمه داشته و نیز خدمت سربازی (دوره نظام وظیفه عمومی) را گذرانده باشند، می‌توانند دوره خدمت سربازی را به سنوات سابقه اضافه کنند.

کارت پایان خدمت بیمه‌شدگان زیر ۵۰ سال باید الکترونیکی باشد

این جمعیت به منظور درخواست احتساب سوابق خدمت نظام وظیفه باید کارت پایان خدمت را در اختیار داشته و کارت پایان خدمت بیمه‌شدگان زیر ۵۰ سال نیز باید الکترونیکی باشد.

به استناد قانون تامین‌اجتماعی، معادل خدمت بیمه‌شده به سنوات سابقه اضافه می‌شود و در صورت معافیت (به دلیل بیماری بیمه‌شده و…) طبیعتا امکان درخواست ثبت و احتساب این بازه زمانی وجود نخواهد داشت.

درخواست احتساب سوابق خدمت نظام وظیفه به صورت حضوری از طریق مراجعه به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی و نیز الکترونیکی از طریق سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان (به نشانی es.tamin.ir و ورود به منوی بیمه‌شدگان‏/ امور بیمه‌شدگان‏/ محاسبه خرید خدمت سربازی) فراهم است.

بیمه‌شدگان حق‌بیمه دوران خدمت سربازی را نیز می‌توانند از طریق این دو روش پرداخت کنند؛ واریز این اعتبار همچنین می‌تواند به صورت یک‌جا و نیز تقسیط (حداکثر تا ۱۲ ماه) انجام پذیرد.

ضمنا بر اساس قانون تامین‌اجتماعی، بیمه‌شدگان متقاضی خرید سوابق خدمت سربازی که قبل از سال ۱۳۸۵ دوران خدمت سربازی را گذرانده باشند؛ مشروط بر اینکه قبل از دوران خدمت، سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند، بیمه خدمت‌‍ آنان به صورت رایگان جزو سوابق بازنشستگی محاسبه خواهد شد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن