پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۵

برای زندگی خود چندین عادت خوب داشته باشید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی برایان جانسون سعی کردند روی افراد موفق تحقیق کرده و راز پیروزی آن ها رادریابند. معمولاً همه معتقدند که اراده کلیدی برای رسیدن به آن چیزی است که در زنذگی در پی آن هستید. درواقع اراده حتی از آی‌کیو هم تأثیر بیشتری داشته و می تواند کمک بیشتری به موفقیت شما بکند. اراده اهداف محدودی را می تواند دنبال کند. به عبارتی ما می توانیم روی اهداف محدودی نیرو گذاشته و برای رسیدن به آن ها تنها از اراده مان کمک بگیریم. اما همه ی خواسته های ما با اراده کردن محیا نمی شوند. به همین علت است که بسیاری از مردم در استفاده از قدرت اراده ی خود برای دستیابی به خواسته های شان ناموفق می مانند و به عبارتی آن ها را بی اراده می نامیم. موضوع این است که در همه ی زمینه ها نم یتوان روی اراده به تنهایی حساب کرد و باید موارد دیگری را نیز در آن دخیل کرد. در این حین باید سعی کنید با داشتن عادات خوب به اراده تان در وصول به اهداف کمک کنید.

حتماً می دانید و بار ها از دیگران شنیده اید که برای رسیدن به هر هدفی ابتدا باید نیاز های اساسی خود به بهترین شکل برطرف کنید. نیازهایی مانند تغذیه، پول و حتی ورزش باید برای داشتن یک زندگی بهتر و زمینه ی مناسب تر برای وصول به اهداف برطرف شوند. اگر شما نتوانید یک بنیه و زمینه ی مناسب برای رسیدن به اهداف تان داشته باشید، قطعاً پتانسیل تان برای داشتن خواسته هایتان کم خواهد شد. در ادامه چند عادت خوب را که در رسیدن به اهداف تان به شما کمک می کند آورده شده است. با هفت گنج همراه باشید.

خوردن: هنگامی که گرسنه هستید دیگر از اراده تان برای قوی ماندن و انجام کارها توقعی نداشته باشید. اگر گرسنه هستید غذا بخورید و بعد از آن دوباره به خودتان و اراده تان متکی شوید.

تنفس عمیق: نفس عمیق یکی از سریع ترین راه ها برای افزایش اراده تان در هر زمینه است. هر بار که احساس ضعف کردید یک نفس عمیق بکشید و دوباره شروع کنید.

تفکر: مراقبه یک تمرین قدرتی برای مغز شماست که ارده و تمرکزتان را در هر زمانی افزایش می دهد. مراقبه کمک می کند تا در هر زمانی قدرت و انگیزتان را جمع کنید.

ایجاد یک عادت خوب با تاثیرات مثبت زیاد

یک عادت خوب و سازنده می تواند زندگی شما را به کل متحول کند. می توانید با یک عادت سازنده خود را برای مقابله با تمام سختی ها و مشکلات زندگی آماده کرده و شما را برای داشتن یک زندگی بهتر محیا کنید. عادت کنید خواب کافی داشته باشید، مدیتیشن انجام دهید، صبحانه ی سالم بخورید، ورزش روزانه داشته باشید و حتی کتاب بخوانید. این کارها شما را برای یک زندگی بهتر آماده می کنند.

دلیل اتفاقات زندگی خود را بدانید

فیلسوف فردریش نیچه معتقد است که دانستن چراها شما را قوی می کند. هر گاه دلیل سختی ها و اتفاقات بدی که برای تان می افتد را بدانید می توانید خود را برای تحمل سختی و مشقت آن بهتر راضی کنید. همچنین اگر بدانید که چرا باید سختی بکشید و همیشه این را به خاطر داشته باشید راحت تر خواهید توانست با آن ها کنار بیایید

متعهد باشید

به یاد داشته باشید که شما در حال ایجاد تغییرات هستید پس باید گام به گام و به آرامی خود را برای آن ها آماده کنید و تداوم داشته باشید. هنگامی که برای ایجاد یک یا چندین عادت خوب تلاش می کنید در درجه ی اول باید تعهد داشته باشید. باید ۱۰۰ درصد به کاری که می کنید پایبند بوده و همیشه به انجام آن فکر کنید. باید تمام پتانسیل خود را روی انجام آن گذاشته و همیشه به یاد داشته باشید که یک تغییر مهم در برنامه تان باید بدهید. حتی ۰.۱ درصد خطا هم می تواند شما را از آن چه که می خواهید دور کند. به این ترتیب به کارتان متعهد تر بوده و حتی یک روز هم به فکر استراحت اضافی نخواهید بود.

تمرین روزانه

شما می توانید با انجام روزانه ی کارهای تان و تداوم بخشیدن به آن ها تعهدتان را نسبت به هدفتان تقویت کنید. خود را عادت دهید تا هر روز یا در روزهای خاص برای تقویت عادت خوب خود که می خواهید تمرین کنید. به این صورت این کار برای تان شرطی شده و کم کم جزئی از ضمیر ناخود آگاهتان می شود. می توانید در تقویم روند پیشترفت خود را یادداشت کرده و هر بار نگاهی به آن بیندازید تا روال کارتان را بهتر ببنید.

البته این که یک روز را از دست بدهید یا نتوانید به برنامه تان برسید اجتناب ناپذیر است. شاید یک بیماری یا مشکل کاری یا خانوداگی شما را از رسیدن به کارهای تان بازدارد. اگر یک روز را از دست دادید سعی کنید حداقل روز بعد را از دست ندهید. به عبارتی اگر یک روز نتوانستید به برنامه تان برسید حداقل در روز بعد برای انجام کارتان بیشتر پیگیر باشید و بیشتر به آن اهمیت بدهید.

کار را برای خودتان آسان کنید

یکی از بهترین مواردی که می تواند تمرین روزانه برای ایجاد یک عادت خوب را برای شما سهولت بخشد این است که آن را برای خود آسان کنید. برای مثال اگر می خواهید مراقبه را برای خود به یک عادت تبدیل کنید سعی کنید دو بار در روز در تایم های کم آن را انجام دهید و به مرور تایم آن را زیاد کنید. لازم نیست از ابتدا به خود سخت بگیرید بلکه می توانید آرام آرام خود را برای عادت خوب اصلی آماده کنید.

فرایند عادت

زمانی که می خواهید یک عادت جدید پیدا کنید باید به مرور و کم کم خود را برای آن آماده کنید. عادت کردن خود شامل سه مرحله است. “هال الرود” در کتاب “از معجزه ی صبح” خود می نویسد هر بار که سعی می کنید یک عادت جدید را در خود به وجود بیاورید سه مرحله ی مختلف را پشت سر می گذارید. مرحله ی اول انجام آن کار غیر قابل تحمل است و شما باید خود را ملزم به انجام آن کنید. مرحله ی دوم انجام کار کمی ناراحت کننده است و در مرحله ی سوم حس می کنید که دیگر نمی توانید انجام آن را متوقف کنید. در این مرحله حتی دیگران نیز نمی توانند این عادت را در شما تغییر دهند. الرود معتقد است تنها ۳۰ روز برای ایجاد یک عادت جدید زمان لازم است.

مرضیه اربابی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن