پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۵

زنگ هشدار کرونا در منطقه سیستان به صدا درآمد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: متأسفانه پس از ۶ ماه بدون فوتی کرونا در منطقه سیستان بار دیگر این ویروس منحوس طی سه هفته اخیر جان سه شهروند سیستانی را گرفته است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، هادی میرزایی اظهارداشت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته در کشور و منطقه سیستان، متأسفانه شاهد افزایش موارد بستری و در حال حاضر افزایش مرگ و میر هستیم.
وی افزود: با توجه به افزایش سفرهای نوروزی، بازگشایی مدارس و پیش‌رو بودن شب‌های مبارک قدر جهت قطع سریع زنجیره انتقال، پیشگیری از موارد فوت ناشی از این بیماری با توجه به تعطیلات نوروزی که پشت سر گذاشتیم از شهروندان درخواست می‌شود برای حفظ سلامتی خود و دیگران توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به موج هشتم در منطقه سیستان و وضعیت زرد کرونا در سه شهرستان زابل، زهک و نیمروز، تصریح کرد: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در شمال سیستان و بلوچستان و بررسی علل مشخص شد که مبتلایان این ویروس اکثرا به صورت خانوادگی است.

وی ادامه داد: افرادیکه دارای علائم بیماری هستند ضمن رعایت بهداشت فردی جهت انجام نمونه‌گیری به مراکز منتخب مراجعه و از دیدار با افراد سالمند، کودکان و بیماران زمینه‌ای خودداری کنند.
میرزایی اظهارداشت: شهروندان در صورت عدم تزریق نوبت سوم در اولین فرصت اقدام کنند و چنانچه از تزریق نوبت سوم ۶ ماه گذشته باشد نوبت چهارم تزریق شود.
وی افزود: برگزاری مراسمات و تجمعات حتی‌الامکان در فضای باز انجام شود و رعایت فاصله‌گذاری مناسب فیزیکی، تهویه مناسب، شستن دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی همچنان توصیه می‌شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن