پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۵

فعالیت ۵۷ واحد پرورش شترمرغ در سیستان و بلوچستان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک ۱۸ واحد پرورش شترمرغ صنعتی و ۳۹ واحد سنتی با ظرفیت تولید سالانه ۴۱ تن گوشت در استان مشغول فعالیت هستند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، محمدرضا سید حسینی اظهارداشت: با توجه‌ به شرایط آب‌ و هوایی مناسب و از طرفی علاقه‌مندی افراد به پرورش شترمرغ در مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان این صنعت در استان در حال‌ توسعه است.
وی بیان کرد: واحدهای پرورش صنعتی شترمرغ، شامل پنج واحد پرورش شترمرغ توأم «پرواری و مولد» و ۱۳ واحد شترمرغ پرواری است که در مجموع ظرفیت پرورش ۶ هزار و ۴۰۰ قطعه شترمرغ پرواری و مولد را دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۷ واحد پرواربندی سنتی ۵۰ قطعه‌ای شترمرغ و ۱۲ واحد پرورش شترمرغ مولد سنتی ۱۰ قطعه‌ای نیز با مشارکت بهره‌برداران و سازمان جهاد کشاورزی در این استان ساخته شده است.
وی افزود: منطقه سیستان بیشترین واحدهای پرورش شترمرغ را در سیستان و بلوچستان دارد و استان اصفهان عمده خریدار شترمرغ استان است.

حسینی تصریح کرد: توسعه پرورش شترمرغ در سیستان و بلوچستان به منظور توسعه منابع جدید پروتئینی، کمک به درآمد خانوار روستایی و اشتغالزایی از سال ۹۷ در قالب برنامه چهار ساله مورد توجه قرار گرفت.

وی بیان کرد: سیستان وبلوچستان بهترین شرایط آب و هوایی برای پرورش شترمرغ را دارد به طوریکه با پرورش این پرنده و فروش گوشت، پوست و روغن آن درآمد خوبی عاید بهره‌برداران می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در چند سال اخیر پرورش شترمرغ در این استان به دلیل شرایط مطلوب آب و هوایی علاوه بر تولید صنعتی به طور سنتی نیز در حال انجام است.

وی افزود: افق تولید گوشت شترمرغ با توجه به بازار خوب داخلی و امکان صادرات آن به خارج از کشور در سیستان و بلوچستان روشن است.

به گزارش ایرنا پرورش شتر مرغ در سیستان و بلوچستان برای نخستین بار در سال ۱۳۸۶ از سوی دانشگاه زابل در مجتمع بقیه الله اعظم (عج) چاه نیمه های شهرستان زهک انجام شد.
سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۹۰ به طور فراگیر در تمامی نقاط این استان پرورش شترمرغ را آغاز کرد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن