پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۵

مجوز بکارگیری آموزش دهندگان غیرفعال در سیستان و بلوچستان صادر شد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی در حوزه سوادآموزی و درخواست های مکرر آموزش دهندگان سطح استان پس از پیگیری های مداوم مدیرکل آموزش و پرورش استان و کسب موافقت سازمان نهضت سوادآموزی کشور مقرر شد تا از ظرفیت آموزش دهندگان غیر فعال استفاده شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایسنا، روح الله شیرازی امروز سه شنبه در شورای سواد آموزی استان با اعلام این خبر به بیان شرایط لازم برای فعالیت مجدد آموزش دهندگان غیرفعال پرداخت و اظهار کرد: دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا و داشتن حداکثر ۴۰ سال تمام از مهمترین شرایط عمومی برای فعالیت مجدد آموزش دهندگان غیرفعال است.

وی خاطر نشان کرد: برای افراد بالای ۴۰ سال در راستای بیانات مقام معظم رهبری و حمایت از جوانی جمعیت و بنیان خانواده به ازای هر فرزند یک سال از حداکثر سن کاهش می یابد.

شیرازی ادامه داد: سابقه همکاری حداقل یک دوره با سوادآموزی (از سال های ۱۳۸۷ تا ۱۴۰۱ حداقل یک کلاس سوادآموزی) و باسواد کردن حداقل یک نفر در طول دوره همکاری با سواد آموزی به طوری که سوادآموز در آزمون های پایانی دوره قبول شده باشد نیز از دیگر شرایط فعالیت مجدد آموزش دهندگان غیرفعال است.

وی در خصوص مراحل انجام کار تصریح کرد: دستورالعمل مربوطه به تمامی ادارت آموزش و پرورش سطح استان ارسال شده است و آموزش دهندگان غیر فعال ضروری است حداکثر تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۲ جهت انجام مراحل اداری به ادارات سوادآموزی شهرستان/ناحیه/منطقه محل زندگی خودشان مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

شیرازی افزود: با توجه به تاکید بر تحقق دولت الکترونیک و جلوگیری از مراجعات مکرر ارباب رجوع به ادارات تمامی تلاش بر آن شده است تا اکثر مراحل بصورت الکترونیکی توسط متقاضی از طریق سامانه سوادآموزی به نشانی savad.ir انجام گیرد.

معاون سوادآموزی استان در خصوص شرایط فعال‌سازی عنوان کرد: آموزش دهنده باید با مراجعه به سامانه، نسبت به دریافت نام کاربری اقدام نموده و سپس مدارک تحصیلی و هویتی خود را جهت بررسی و تایید اسکن کنند.

شیرازی ادامه داد: پس از تایید مدارک ذکر شده تعداد ۵۰ نفر جهت پالایش به فرد اختصاص داده می شود که پس از کسب حداقل ۶۰ امتیاز و ثبت کلاس تلفیقی مطابق با شرایط مندرج در بخشنامه به عنوان آموزش دهنده فعال شناخته می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در این مرحله هیچ سهمیه خاصی در نظر گرفته نشده است و تمام کسانی که مطابق بخشنامه واجد شرایط باشند به عنوان آموزش دهنده فعال شناخته می شوند درخواست می شود آموزش دهندگان غیرفعال و ادارات آموزش و پرورش سطح استان از فرصت پیش آمده استفاده کنند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن