پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۹

تاکتیک‌های جنگ نرم حمله به اعتقادات فرهنگی 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

جدایی دین از سیاست

در بررسی اهداف ناتوی فرهنگی، یکی از تاکتیک‌های بسیار مهم جهان استکباری، جدایی دین از سیاست بوده است. آنانی که به این قضیه دامن می‌زنند می‌خواهند با سرگرم کردن مسلمانان به مسایل عبادی صرف، آنان را از مسایل سیاسی دور نگه دارند تا بتوانند هجمه سیاسی و فرهنگی خود را به خوبی انجام دهند. حضرت امام (ره) فرمودند: این که دیانت از سیاست جداست و علمای اسلام نباید در امور اجتماعی و سیاسی، دخالت کنند. استعمارگران گفته و شایع کرده‌اند. این را بی‌دین‌ها می‌گویند.

بی‌حجاب و بدحجابی

در این میان به اسم آزادی و برابری مساوات بین زن و مرد کم‌کم پوشش و حجاب اسلامی را از زنان ما برداشته تا زمینه انحرافات دیگر در آنان فراهم شود و این از دسیسه‌های بسیار خطرناک دشمن است. حجابی که ما از بانو زهرا (س) الگو گرفته‌ایم و به آن حجاب افتخار می‌کردیم اکنون به یک تکه لباس نامناسب، تحت عنوان شال و مانتوی کوتاه و شلوارک و… بدل شده که انسان هم از توصیف آن شرم دارد. و مقام معظم رهبری چه زیبا فرمودند: باید زن را زن و مرد را مرد نگاه داریم.

که اگراین گفته رعایت شود بسیاری از مشکلات جامعه‌ی امروز ما وجود نخواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین مواردی که دشمن بر روی آن مکث کرده انگشت گذاشتن بر روی عفت و حیای زنان جامعه ما است و می‌خواهند بی‌حجابی و بد حجابی در کشور ما به امری عادی تبدیل شود و پوشش چندین ساله و اصیل ما ایرانیان را می‌خواهند تغییر دهند. اما ما باید بیش از پیش به مقوله حجاب بپردازیم تا نگزاریم آنان برای رسیدن به هدف خود موفق شوند.

حجاب، قانون فطرت است و بی‌تفاوتی از قوانین فطری، زن را از هویت او خارج می‌سازد و خروج از هویت انسانی و سقوط از جایگاه بلند ارزش شخصیت زن، در جامعه؛ بی بند وباری رایج و نظام خانوادگی مختل می‌گردد و در نتیجه امنیت اجتماعی از افراد جامعه، سلب می‌شود و زن با از دست دادن شخصیت خویش، ارزش‌هایش منهدم شده و هوسرانی را در جامعه رواج می‌دهد، در نتیجه سلامت اخلاقی نیز کاهش می‌یابد. زنان، با غفلت از اصول و اخلاق اسلامی، مسایل جنسی را به محیط جامعه کشانده و زمینه گسترش گناه و از هم پاشیدگی نظم اجتماع را به وجود می‌آورند. زنان و دختران، با استفاده از لباس‌های برهنه به معصیت کبیره “خودنمایی” گرفتار شده و بی‌حیایی را در جامعه ترویج می‌دهند. یکی از آثار زیان‌بار استفاده از لباس‌های نیمه برهنه زنان ودختران در جامعه ما، تزلزل خانواده‌هاست، زیرا آنان با گسترش و رواج مسایل جنسی از خانواده به جامعه، مرتکب ظلمی فاحش و غیرقابل جبران پذیر می‌گردند و روابط زناشویی در خانواده‌ها را متزلزل می‌سازد، در نتیجه امنیت خانوادگی با خطرات جدی از قبیل از هم پاشیدگی بنیان خانواده و عقده مند شدن مردان، روبرو می شود و این مشکلات زیانبار به محیط جامعه کشیده شده، جامعه ی نظام اسلامی را با آشفتگی جدی مواجه می‌سازد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که دشمن بر روی آن مکث کرده انگشت گذاشتن بر روی عفت و حیای زنان جامعه ما است و می‌خواهند بی‌حجابی و بدحجابی در کشور ما به امری عادی تبدیل شود و پوشش چندین ساله و اصیل ما ایرانیان را می‌خواهند تغییر دهند. اما ما باید بیش از پیش به مقوله حجاب بپردازیم تا نگزاریم آنان برای رسیدن به هدف خود مؤفق شوند. دشمن گویا به خوبی واقف نیست که؛ زنان جامعه ایرانی در مکتب الهی و خدایی پرورش یافتند  که با این حال امروز باز هم استعمارگران شرق و غرب تلاش می‌کنند مکاتبی را عرضه می‌کنند تا زنان ما را به مثابه زنان جامعه خود در آورند اما زنان جامعه تاکنون خوش در خشیدند. زنان قهرمان کشور ما از مکتب زینب کبری (س) درس آموختند، صبوری و استقامت از خصایص زینب کبری (س) بود و زنان جامعه ما با پیروی از این الگوی گرانقدر صبوری را در زمان جنگ به خوبی نشان دادند و وقتی در اسارت دشمن قرار گرفتند طوری استقامت کردند که دشمن به زانو در آمد.

تنها موضوعی که سبب عزت مرد و زن بوده تقوا است و زنان جامعه با حفظ عزت خود توانستند جسم و روح خود را از آسیب‌های دشمن محفوظ دارند و زنان جامعه ما ناجیان غریقی هستند که به عنوان الگو در تمام جهان زبانزد هستند و با حفظ حجاب که به مانند تاج زرینی بر سرشان بوده هادی و راهنمایی برای تمام زنان جهان هستند. حضور پرشور بانوان در انقلاب اسلامی از افتخارات بزرگ زنان مسلمان ایران است. آنان در همان روزهای نخستین انقلاب وارد میدان مبارزه شدند و با جهاد خود قدم به قدم، انقلاب اسلامی را یاری کردند. بچه‌های خردسال در آغوش مادران با اسلحه دژخیمان شاه پرپر می‌شدند و جوانان در پیش روی‌شان بر زمین می‌افتادند. اما آنان چون زینب کبری (س) تن به رضای خدا داده و پر صلابت و استوار در مقابل ستمگران می‌ایستادند و با ایثار جان و فرزند و صبر در مصیبت‌ها احساس رضایت در انجام وظایف خودش داشتند. (پاره‌های ماه،۱)

امام خمینی (ره) می‌فرمایند: مسلمانان باید خودشان را پیدا کنند یعنی بفهمند که خودشان یک فرهنگی دارند، خودشان یک کشوری دارند، خودشان یک شخصیتی دارند… آن‌ها ( سلطه گران جهانی) یک هم‌‌چون فرهنگی را برای ما درست کردند که ما از خودمان بی‌خود شویم و آن‌ها تمام چیزهایی که ما داریم و حیثیتی که ما داریم را ببرند. (صحیفه نور، ۲۲۰)

منبع: جنگ نرم

سالاری فر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن