پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۲-۰۱-۱۹

تاکتیک‌های ناتوی فرهنگی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

۱- حمله به فرهنگ رفتار، تغذیه و سلامت

از چند سال قبل بحث تضعیف مسلمانان به وسیله‌ی غرب جدی گرفته شد، یکی از مراحل این کار، تغییر در آداب و رسوم و شیوه‌های زندگی اسلامی بود.

سردمداران تفکر تقابل یهود با اسلام در این فکر فرو رفتند که نوع شیوه‌های زندگی که در بین مسلمانان رواج دارد، موجبات سلامتی و قوت فکری و جسمی آنان است.پس باید کاری کرد که این شیوه‌ها هر چند آرام آرام، تغییر پیدا کرده و با این تغییر زمینه‌های سلامتی روحی و جسمی مسلمانان تضعیف شود.

در این راستا به اسم تکنولوژی و زندگی راحت‌تر و ساده‌تر ورود انواع وسایل و تجهیزات ماشینی را در زندگی ما رواج داده است و به عنوان پیشرفت امور زندگی، ضربه به ریشه، فرهنگ، شیوه‌ی تغذیه، فعالیت‌های فکری و بدنی ما زدند. در این جا به تغییراتی که در سبک زندگی مسلمانان به تقلید از غربی‌ها انجام شده اشاره می‌کنیم:

الف: نحوه استحمام

در اسلام سفارش زیادی به نحوه‌ی حمام کردن مسلمانان شده است. حتی در بین ایرانی‌ها هم فرهنگ حمام رفتن و چگونگی استحمام بسیار ارزشمند بوده است. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما خوب به خاطر دارند که حمام‌های قدیم دارای حوضچه‌ای بوده که مردم در کنار آن و آرام آرام با ریختن کاسه‌ای آب بر روی سر و بدن‌شان، خود را می‌شستند. امروزه این حوضچه‌ی آب تبدیل به دوش‌های بلندی شده است که مردم مجبورند بایستند و دوش بگیرند.

در این روش ضمن اسراف زیاد آب انسان دچار ریزش موی شدید نیز می‌شود. زیرا افراد در حالت ایستاده خون کمتری به مغزش می‌رسد. وقتی در حال ایستاده انسان مویش را می‌شوید، خون رسانی در آن حال ضعیف است ریشه‌ی مو سست شده و به مرور در اثر تکرار این عمل فرد ریزش موی شدیدی پیدا می‌کند.

ب: استفاده از توالت فرهنگی

توالت فرنگی یک هدیه غربی برای شرقی‌ها است. استفاده زیاد از این توالت مضر است  و فرد را دچار بیماری‌های سختی مثل کولیت یا قولنج روده می‌کند.

ج: استفاده از فریزرها، مایکروفرها، زودپزها و …

در سرمای ۱۸تا۲۰درجه زیر صفر فریزرها، مواد غذایی خواص خود را از دست می‌دهند. و یا پخت غذا در مایکروفرها و زودپزها چون به کار ما سرعت می‌بخشد امروزه رواج زیادی پیدا کرده است. در حالی که با این کار ضمن ایجاد تغییر در بافت غذا و آسیب دیدن غذا ناراحتی‌های گوارشی زیادی را برای خود فراهم می‌سازیم.

د: استفاده از ظروف تفلون

در اسلام سفارش زیادی به استفاده از ظروف گلی و مسی شده است چرا که بدن ما به عناصری نیاز دارد که با استفاده از این ظروف این عناصر هم تأمین می‌شود در حالی که بسیاری از خانواده‌ها امروزه ظروف تفلون و آلومینیوم و استیل را جایگزین این ظروف کرده‌اند و با این کار ضمن دچار شدن به کم خونی، سرب زیادی وارد بدن می‌شود که مانند سم، بافت‌های بدن را نابود می‌سازد.

ه: ملاحضه

در این جا با اشاره‌ای مختصر به انواع غذاهای سوغاتی فرنگ هم می‌پردازیم

در اسلام به خوردن گوشت شتر سفارش زیادی شده است. در حالی که امروزه گوشت گاو و خوک را غربی‌ها جایگزین آن کرده‌اند. فرآورده‌های سوسیس و کالباس، ترکیباتی از گوشت گاو هستند که هضم آن بسیار برای بدن مشکل است.

۲-  خوردن انواع مغزها مثل بادام و فندق و گردو و پسته که امروزه جایش را به تنقلات مسموم مثل چیپس و پفک داده است در چهار مغز فوق حدود ۲۰نوع پروتیین وجود دارد که چهار برابر تنقلات این چنینی کالری و انرژی ایجاد می‌کند.

خوردن انواع نوشیدنی‌های سالم مثل شیر و آب که امروزه جایش را به نوشابه‌های گازدار، آب جو و دوغ‌های گازدار داده است.

منبع: جنگ نرم

میربلوچزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن