پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۰۵

هند ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار برای ریل‌گذاری تا بندرچابهار اختصاص داد

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی در بازدید از بندر چابهار گفت: طی دو سال آینده پروژه ریل‌گذاری تا زاهدان و سپس به «میلک» انجام و با توجه به حمایت وزیر راه، ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار هندی‌ها برای کار توسعه ریلی جذب خواهد شد.

به گـــزارش کــانون فرهنگـــی زنــان بلـــوچ به نقـــل از تسنیم، علی اکبر صفایی در بازدید از ظرفیت‌های بندری چابهار با اشاره به ظرفیت ۱۵ میلیون تنی این بندر، اظهار داشت: با توجه به اینکه در حال حاضر زیر ۳ میلیون تن از ۱۵ میلیون تن این ظرفیت استفاده می‌شود باید تدابیری اندیشیده شود تا این میزان از فعالیت افزایش یابد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تربیت نیروی متخصص دریانورد برای آینده صنعت دریانوردی اهمیت ویژه‌ای دارد، افزود: باید همه تلاشمان را بر توسعه ناوگان حمل و نقل دریایی و جذب، پرورش و آموزش نیروی انسانی متخصص و با کیفیت بکار بگیریم، چرا که روند رو به رشد سازمان بنادر تا به حال، محصول نیروی انسانی متخصص و متفکر رو به جلوی سازمانی بوده و محیط رشد نیروی انسانی، باعث تحقق موفقیت‌های کنونی سازمان بوده است.

وی با بیان اینکه، کل جامعه دریایی و بندری اعم از بخش دولتی و خصوصی را باید حمایت و تقویم کنیم تشریح کرد: مباحث ایمنی دریایی در مرحله اول اولویت و در مرحله بعدی ایمنی بندری شامل تجهیزات، توسعه و مهندسی سواحل مورد توجه قرار گیرد.

صفایی درباره اقدامات انجام شده در توسعه بندر چابهار خاطرنشان کرد: اقدامات بزرگی انجام شده و آنچه که باید در ادامه پیش رو باشد، بحث مهم ریل آهن است که عملیات اجرایی آن با حمایت و توجه ویژه آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که در جلسه تشریح عملکرد، بررسی و رفع موانع بندر چابهار سخن می گفت با اشاره به تاکید و سیاست دولت بر توسعه روابط با همسایگان عنوان کرد: سازمان بنادر هم باید ارتباط با کشورهای غرب آسیا از جمله هند، عمان و شرق دریای خزر و روسیه را گسترش داده و در این راستا جلسات متعددی با کشورهای ازبکستان، روسیه و هند داشته‌ایم و این روند باید تقویت شود.

معاون وزیر راه انجام مطالعات فنی و بازرگانی در پروژه‌ها را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر اینکه پروژه‌های نیمه تمام بندر چابهار باید به سرعت به بهره‌برداری برسد، افزود: ایجاد اشتغال برای مردم کم‌توقع و عزیز این منطقه بسیار مهم است و کم‌توجهی به محور شرق باید جبران شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تشکیل جلسات متعدد با مشتری‌ها و سرمایه‌گذاران و صاحبان کالا و خطوط کشتیرانی و ارتباط با اتاق‌های بازرگانی تاکید کرد.

وی مباحث دریایی، بر ارتباط با خطوط کشتیرانی و جذب آنها به بندر تاکید کرد و افزود: با دعوت از وزیر حمل و نقل هند مقرر شد با تشکیل کارگروه کارشناسی، مشکلات مرتفع شود. حضور هندی‌ها برای چابهار یک حسن است و در بحث پشتیبانی از بندر چابهار و رایزنی با کشورهای همسایه و CIS می‌تواند به رونق چابهار کمک کند.

صفایی خاطرنشان کرد: در مقوله تردد دریایی مردم و صیادان، نسبت به ایمن‌سازی، اقدامات لازم انجام شده و تکلیف اصلی سازمان ایمنی تردد دریایی است و کمک به این موضوع تکلیف شرعی و قانونی ماست.

۷۸۶

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن