پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۰۶

نسخه موفقیت زندگی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

همیشه در زندگى سعى کنید خودتان باشــید. روح و روان و شــخصیتتان را ویرایش نکنید. اجازه دهید همان گونه باشــید که آفریده شده اید. هرگز سعى نکنید مطابــق آن چه از دیگران مى بینید خودتان را تغییر داده و شبیه دیگران کنید. شجاعت پیدا کنیــد که بــراى خودتان زندگى کنید و بــه فکر خودتان باشید.

زمانى که دیگران سعى دارند شــما را مطابق میل خودشــان تغییر دهند یا افکار شما را تنها به این دلیل که مخالف افکار خودشــان اســت مورد انتقــاد قــرار دهند با احتــرام از خودتان و افکارتان دفــاع کنید. زمانى کــه آزادانه و بدون تــرس صحبــت مى کنیــد بعضى ها آزرده مى‌شوند و حتى از شما دورى مى کند. شاید افرادى که به ظاهر دوستتان بودند را از دست بدهید اما به زودى متوجه مى شوید که حتى دلتنگ آن ها نشــدید. کســى کــه هویتتان را از شــما مى گیرد و تغییرتان مى‌دهد تا دوستتان داشته باشد و در کنارتان بماند دوست واقعى شما نیست. مطمئن باشید بعد از رفتن آن‌ها افرادى به زندگیتان وارد مى شوند که شما را به خاطر خودتان و شــخصیت مستقل و منحصربه فردى که دارید دوست دارند، کسانى که به افکار و عقاید شــما احترام مى گذارند و اجازه مى دهند خودتان باشید. محکم و قوى باشید و واقعیت را بگوییــد، دلیلى ندارد ســعى کنید همه را در کنــار خودتان حفــظ کنیــد و براى داشــتن دیگــران در اطرافتــان از آن ها بترسید و خود واقعیتان را پنهان کنید.

با افراد مثبت اندیش وقت بگذرانید. برترین شخصیت ها مثبت اندیش ترین آنهاســت. برخى افراد به همه چیز با دید انتقادى نگاه مى کنند. اگر به آن ها بگویید که مىخواهید کار و حرفه جدیدى را آغاز کنید هزار و یک دلیل مى‌آورند که شما را از انجام آن کار منصرف کنند. اگر بگویید مى خواهید هنرى را بیاموزید از توانایى‌هاى شما ایراد مى گیرند تا به شما ثابت کنند که نمى توانید آن کار را انجام دهید اما واقعیت این است که آنها در بیشتر موارد اشتباه مى کنند و نباید به آن چه مى‌گویند اعتماد کنید. به یاد داشته باشید این افراد به هیچ وجه مشاوران خوبى براى شما نیستند. واقعیت این است که منفى بودن خیلى ساده تر از مثبت اندیش بودن است، انتقاد کردن ساده تر از دیدن نقاط مثبت موضوعات مختلف است. از این به بعد هر بار که خواستید کار جدیدى را آغاز کنید به جاى صحبت کردن با افرادى که جز انتقاد کار دیگرى نمى دانند با هزاران فردى صحبت کنید که مثبت اندیش هســتند و شــما را در انجام کارهاى مختلف حمایت مى‌کنند و اگر مشکل و خطرى بود مساله را واقعبینانه بررسى کرده و راه و چاه را به شما نشان مى‌دهند.

بر ترس‌هایتان غلبه کنید. بسیارى افراد هنگامى که مى‌خواهند کارى را که مى‌دانند درست است انجام دهند همان قدر مى‌ترسند که مى خواهند از انجام دادن کارى که مى‌دانند اشتباه است اجتناب کنند. تنها راه شکست نخوردن این است که اصلا هیچ کارى نکنید و این دیگر زندگى نیست. مردن است. شک و تردید و ترسهاى شما بزرگ ترین دشمنان شما هستند چون متقاعدتان مى کنند که هیچ تلاشى نکنید و دســت به هیچ کارى نزنید. همواره به یاد داشته باشید زمانى که از ترسهایتان فرار مى کنید آن ها با نیروى بیش ترى به سمت شما هجوم مى آورند، به این ترتیب هر راهى که به سوى موفقیت و شادکامى پیش روى شما است مسدود مى شود.

خودتان را باور کنید. باور کنید که مى‌توانید. خیلى خوب است که دیگران را به انجام کارهاى خوب و مثبت تشویق کنید اما مهم ترین کسى که باید تشویقش کنید خودتان هستید. اگر خودتان باور کنید که مى توانید موفق شوید هیچ فرد دیگرى نمى تواند شما را دل سرد و ناامید کند. پپس اگر مىخواهید طعم موفقیت را بچشید خودتان را باور کنید. اگر دوست دارید مهارت خاصى داشته باشید از اینکه شاید نتوانید، نترسید، قدم بردارید و آموختن را آغاز کنید. اگر مىخواهید کار جدیدى را شروع کنید، از هم اکنون دست به کار شوید، اطلاعات مورد نیاز را جمع کنید تا به بهترین شکل ممکن شروع کنید. باورهاى خودتان ممکن و غیرممکن را مى سازند. خودتان را متقاعد کنید که مى توانید و موفق مى شوید بعد از آن راه هاى موفقیت به رویتان باز مى شوند. خودتان را محدود نکنید. هر چیزى که مى توانید تصور کنید مى تواند در واقعیت وجود داشــته باشد. همه ما ذرهاى از جهان بیکران هستیم، شاید احســاس کنید با دیگران تفاوتهایى دارید اما بدانید که با تمام تفاوت هایتان بخشى مرتبط با دیگر اجزاى هستى هستید و نبود شما یک خلأ است. انکار این واقعیت شما را محدود و ضعیف مى‌کند. بزرگ ترین وظیفه شما در زندگى این است که خودتان را از محدودیتهاى بىدلیل رها کنید، افق دیدتان را گسترده تر سازید، ارتباط خود را با دنیاى اطرافتان انکار نکنید و براى خودتان ارزش قائل باشید.

منبع مجله روانشناسی بهداشتی خانواده

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن