پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۰۷

چاقى موضعی 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

چاقى موضعى تجمع سلول هاى چربى در نواحى خاصى از بدن مانند شکم،پهلو،ران،باسن و یا بازوها مى باشد که مى تواند در زمینه چاقى کل بدن و اضافه وزن باشد و یا حتى ممکن است فردى داراى وزن مناسب بوده و یا اضافه وزن مختصرى داشته باشد

ولى در قسمت هایى از بدن مانند شکم،پهلو،ران،باســن و یا بازوها دچار چاقى موضعى باشد که این حالت در اغلب خانمها بخصوص پس از زایمان مشاهده میشود.نکته قابل توجه اینکه رژیم غذایى همیشه نمیتواند باعث برطرف شدن چاقى موضعى شود.در بســیارى از افراد رژیم هاى غذایى سخت و یا طب سوزنى باعث ایجاد لاغرى ناخواسته در قســمت هایى از بدن مانند صورت مى شود که اغلب براى فرد خوشایند نیست و با این وجود نواحى مثل شکم یا ران ها کاهش سایز چشمگیرى پیدا نمیکند،راه حل آن استفاده از دستگاه هاى پیشرفته لیپولیز موضعى مى باشد. آیا میدانید سلولیت چیست؟ سلولیت حالت ناخوشایندى است که بدون توجه به سن تقریبا همه خانم ها و بعضى از آقایان را درگیر مى کند و با گذشت زمان به تدریج بدتر مى شود.سلولیت به طور شایع در ران ها،باسن و قسمت هاى داخلى زانوها مشاهده میشود. البته گاهى با شیوع کمتر مى تواند سایر قسمتها مانند شانه،بازوها و زیر شکم را نیز درگیر کند.سلولیت به علت عوامل مساعدکننده ژنتیکى همراه با علل هورمونى و محیطى به وجود مى آید.سلولیت در واقع نوعى تجمع سلول هاى چربى همراه با تغییرات خونرسانى پوست و زیر پوست و تجمع مواد دفعى سلول ها و مایعات مى باشد که میتواند از درجات خفیف تا بسیار شدید را شامل شود.فرد مبتلا به سلولیت ممکن است در مراحل اولیه هنگامى که پوست را بین دو انگشت خود فشار دهد نماى پوست پرتقالى را مشاهده کند که مى تواند با تجمع چربى اضافه در قسمت هایى از رانها باشد. با پیشرفت سلولیت ،نماى پوست پرتقالى اغلب مشاهده مى شود و علاوه بر آن ظاهر نامنظم پوست و ایجاد پستى و بلندى و حتى گاهى لمس چربیهاى دانه دانه نیز قابل مشاهده خواهد بود. درمان چاقى موضعى و سلولیت امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژى در عرصه پزشــکى ،درمانهاى مختلف طبى به سوى درمانهایى با تهاجم و عوارض کمتر پیشرفت کرده اســت.

ازاین رو علاوه بر درمانهاى مختلف جراحى،لیپوساکشن و لیپوفاتیک که تا کنون براى این مورد وجود داشته است روشهاى جدیدى از جمله cavitationو همچنین لیزر همراه با ماساژ مکشى ، کولینگ و کرایولیپولیز نتایج بسیار چشمگیرى در درمان چاقى موضعى و سلولیت داشته اســت.نکته قابل توجه اینکه این روشها بدون درد بوده و هیچ نیازى به بى حسى موضعى و جراحى ندارند و جالب اینکه بلافاصله پس از هر جلسه فرد مى تواند به روال عادى کار و زندگى خود بازگردد.

آیا میدانید کرایولیپولیز چیست؟ روشــى غیر تهاجمى اســت که به صورت موثر ســلولهاى چربى را از بین میبــرد.در واقع کرایولیپولیز یک فرایند حذف سلولهاى چربى بدون صدمه به پوست و سایر بافتهاى بدن است. در این روش ضخامت ســلولهاى چربى به طور مؤثرى کاهش مى یابد در واقع سلولهاى چربى مرده شکسته شده و به وسیله سلولهاى ایمنى بدن حذف میشــوند و این چربى ها توسط کبد پردازش میشوند در واقع کرایولیپولیز حذف سلولهاى چربى توسط یخ زدن سلولها یعنى به روش استفاده از سرما بوده بدون آنکه بیمار احساسى از سرما داشته باشد.در این روش بیمار با گذشت زمان نتیجه کار بهترى خواهد داشت.به علت مرگ سلولهاى چربى،برگشت پذیرى وجود ندارد. در واقع هیچ سلول چربى وجود ندارد تا چربى در آن ذخیره گردد.لازم به ذکر است که در تمام روشهاى لاغرى که توسط دستگاههاى لیزر انجام میشــود فقط براى چربیهاى موضعى مورد اســتفاده قرار میگیرد ولى به علت کاهش ســایز فوق العاده باعث مقدار کمى کاهش وزن هم خواهد شــد.در این روش نیازى به رژیم غذایى و ورزش جهت کاهش سایز وجود ندارد ولى اگر همراه با آن باشدکاهش وزن قابل توجهى هم ممکن خواهد بود. در مورد افتادگى پوست بعد از کاهش سایز باید گفت کرایولیپولیز مى تواند به طرز حیرت آورى باعث لیفت پوست شــود.کرایولیپولیز براى اعضاى مختلف مثل شکم،پهلوها ،بازوها،ران و چربیهاى اضافى پشــت کمر و غیره اســتفاده میشود.از این روش نمیتــوان براى لاغر کردن ســینه و غبغب استفاده نمود.از مزایاى این روش غیر تهاجم ىدن و برگشت ناپذیرى آن بدون همراه شدن با رژیم هاى غذایى سخت مى باشد.از همه مهمتر تعداد جلسات این روش،کم یک جلسه و نهایتا دو جلسه)مى باشد. مشاهده نتایج از دو هفته تا دو ماه مى باشد.هرچه بگذرد کار نتیجه بهترى خواهد داشت و نهایتا اوج اثرات آن در عرض دو ماه قابل مشاهده است.

منبع : مجله خانواده سبز

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن