پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۱

۱۰ تصور نادرست درباره دیابت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

کسی به شما گفته است که خوردن شکر زیاد باعث دیابت می شود؟ یا در یک رژیم غذایی دیابتی شما باید همه غذاهای مورد علاقه تان را کنار بگذارید؟ درست نیست! افسانه های زیادی در مورد دیابت و غذا وجود دارد. ما این افسانه ها در مورد دیابت را از حقیقت جدا کرده ایم.

افسانه ۱: خوردن شکر زیاد منجر به دیابت می شود خوردن میزان بالای شکر به سادگی موجب دیابت نمی شود. در عوض، دیابت وقتی شروع می شودکه عاملی، توانایی بدن شما را در تبدیل کردن غذای مصرفی به انرژی مختل کند. اگر شما دیابت دارید برای درک بهتر اینکه چه اتفاقی در این شرایط می افتد به این موارد توجه کنید: بدن شما بیشتر غذایی که خورده اید را به گلوکز تبدیل می کند، گلوکز نوعی قند است که سلول های بدن از آن به عنوان سوخت استفاده می کنند. پانکراس هورمونی تولید می کند به نام انسولین که به سلولهای بدن کمک می کند تا از گلوکز به عنوان سوخت استفاده کنند.

در اینجا بیشتر انواع معمول دیابت و عواملی در مورد علت ایجاد آن را توضیح می دهیم:

دیابت نوع ۱: زمانی ایجاد می شود که پانکراس نتواند انسولین تولید کند. بدون انسولین قند خون بالا می رود. افراد با دیابت نوع ۱ باید انسولین دریافت کنند برای کمک به سلولها جهت گرفتن قند. دیابت نوع ۱ اغلب در افراد جوان یا کودکان ایجاد می شود. تحقیقات نشان داده اند که این نوع دیابت ممکن است زمانیکه سیستم ایمنی فرد ضعیف است ایجاد گردد. دیابت نوع ۲: زمانی اتفاق می افتد که پانکراس میزان کافی انسولین تولید نکند، انسولین به طور مناسب کار نکند یا در هر دو حالت. اضافه وزن احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش می دهد. این نوع می تواند در همه افراد و در همه سنین اتفاق بیافتد.

دیابت بارداری: در زمان بارداری در برخی از زنان ایجاد می گردد. تغییرات هورمونی در طی بارداری از عملکرد مناسب انسولین جلوگیری می کند. زنان با دیابت در زمان بارداری معمولا نیاز دارند که انسولین مصرف کنند. این شرایط احتمالا بعد از تولد نوزاد از بین می رود.

افسانه ۲: قوانین زیادی در یک رژیم دیابتی وجود دارد. اگر شما دیابت دارید به یک برنامه غذایی نیاز خواهید داشت. اما قاعده کلی و معمول آن ساده است: غذاهایی را انتخاب کنید که متناسب با فعالیت و داروی شما باشد و بتواند سطوح قند خونتان را نزدیک به نرمال نگه دارد. آیا شما نیاز دارید با چیزی که الان می خورید سازگار شوید؟ احتمالا . اما رژیم غذایی جدید شما شاید آنطور که شما فکر می کنید نیاز به تغییرات خیلی زیادی نداشته باشد . افسانه ۳: کربوهیدرات برای دیابت بد است در حقیقت کربوهیدرات ها (یا نشاسته) برای دیابت خوب است. آنها پایه ی رژیم سالم دیابت یا هر رژیم سالمی را تشکیل می دهند. نشاسته ( از جمله نان، برنج،سیب زمینی ) بزرگترین اثر را بر سطح قند خون دارند و به این علت است که یک رژیم غذایی دیابتی تعیین می کند که چقدر از این مواد غذایی استفاده کنید. این مواد غذایی همچنین شامل ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که بیشترین مواد مغذی را دارند مثل نان سبوس دار و میوه و سبزیجات با فیبر بالا. بعد از ملاقات با یک متخصص تغذیه پیدا کردن مواد غذایی کربوهیدراتی مناسب برای شما راحت تر خواهد بود.

افسانه ۴: پروتئین از کربوهیدرات برای افراد دیابتی بهتر است

چون کربوهیدراتها قند خون را خیلی سریع تحت تاثیر قرار می دهند شما ممکن است تصور کنید که باید میزان کمتری از آنها را استفاده کرده و بیشتر مواد غذایی حاوی پروتئین را در رژیم غذایی تان بگنجانید. اما میزان بالای پروتئین ممکن است منجر به مشکلاتی برای افراد دیابتی شود. مشکل عمده این است که اکثر غذاهای سرشار از پروتئین نظیرگوشت حاوی چربی های اشباع شده هستند. خوردن این قبیل چربی ها احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. با دکتر تغذیه یا پزشکتان صحبت کنید که چه میزان پروتئین برای شما لازم است.

منبع : طب بانوان

(شناخت بیماری های بانوان و روش های درمانی طب سنتی)

نویسنده : مصطفی خدادادی

گردآورنده : حلما ریگی

۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *