پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۲

اگر زود ازدواج نکنید به این بیماری‌ها مبتلا می‌شوید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

استرس‌های کوچک و به‌ظاهر بی‌اهمیت، بیشتر از استرس‌های ناگهانی و بزرگ در مرگ و میر نقش دارد و آرامش مردان بعد از ازدواج به حدی می‌رسد، که این فشار‌های روزمره برای آن‌ها به استرس‌های کشنده تبدیل نمی‌شود.

استرس شما را می‌کشد

باور می‌کنید که استرس روی مجرد‌ها ۵۰ درصد بیشتر از متاهل‌هاست و حتی به مرگ آنها منتهی می‌شود. پژوهشگران معتقدند استرس یکی از اصلی‌ترین عوامل کم شدن عمر است و مردان متاهل کمتر از دیگر افراد روی زمین آن را تجربه می‌کنند.

ازدواج هم با خودش هزار و یک استرس می‌آورد اما پژوهشگران می‌گویند، با وجود تمام فشارهای ناشی از ازدواج، بازهم دردسرهای روزانه تاثیر کمتری روی روان مردان متاهل می‌گذارد و عمر مردها با ازدواج طولانی‌تر می‌شود. سیگاری می‌شوید

شاید فکر کنید مصرف دخانیات، علاقه‌ای است که در خون افراد است. اما محققان می‌گویند، مجرد یا متاهل بودن، روی این میل هم تاثیر می‌گذارد.

پژوهشگران معتقدند متاهل‌ها کمتر از دیگران سراغ دخانیات می‌روند. آنها می‌گویند مجرد‌ها رکورد‌دار مصرف سیگار هستند؛ تاجایی که زنان مطلقه تا ۱۴ درصد بیشتر از متاهل‌ها سیگاری می‌شوند و مردانی که بدون همسر زندگی می‌کنند هم تا ۱۸ درصد بیشتر احتمال دارد که به سمت سیگار کشیدن بروند. ازدواج و تشکیل خانواده، مسئولیت‌پذیری افراد را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود بیشتر نگران سلامت و آینده‌شان باشند.

زیر جراحی قلب می‌میرید

سابقه ژنتیک یا مشکلات زندگی و تغذیه نامناسب، هر کدام‌شان می‌توانند مقصر بیمار شدن قلب شما باشند. اما اگر می‌خواهید سلامت‌تان را برای چنین روز مبادایی و بعد از یک جراحی قلب تضمین کنید، ازدواج کنید. محققان می‌گویند، از میان میلیون‌ها فردی که برای جراحی قلب پایشان به بیمارستان باز می‌شود، متاهل‌ها شانس بیشتری برای زنده‌ماندن دارند.

از نظر آنها، احتمال مرگ مجرد‌ها بعد از چنین عملی، ۳برابر بیشتر است. به گزارش تایم، متاهل‌ها نه‌تنها شانس بیشتری برای زندگی دارند بلکه زودتر هم از بستر بیماری بلند می‌شوند. این درحالی است که ۷۱ درصد مجرد‌هایی که قلبشان را عمل می‌کنند تا ۵ سال بعد از این جراحی با زندگی خداحافظی می‌کنند.

وسواسی می‌شوید

اگر نمی‌توانید از میان گزینه‌های بسیاری که اطرافتان می‌بینید، یکی را برای ازدواج انتخاب کنید، اسم خود را مشکل پسند نگذاریدزیرا ممکن است به اختلال روانی وسواس مبتلا شده و خودتان بی‌خبر باشید. وسواس یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است و متخصصان معتقدند، این بیماری، مجرد‌ها را بیشتر از دیگران به‌خود درگیر می‌کند.

بسیاری از افراد مجرد که اختلال وسواس دارند قبول نمی‌کنند که متاهل شوند که این مورد یکی از دلایل وسواس در این افراد است.»

فشار‌تان بالا می‌رود

مهم نیست که دوستان زیادی دارید یا اینکه خانواده‌تان از شما حمایت می‌کنند بلکه هیچ کدام از این عوامل نمی‌توانند فشار خون شما را در حالت تعادل قرار دهند.

محققان دانشگاه «بریگهام یانگ» معتقدند، ازدواج کردن اصلی‌ترین عاملی است که می‌تواند فشار خون شما را کنترل کند. از نظر آنها متاهل‌هایی که از زندگی‌شان رضایت دارند، فشارخونشان ۴ درجه پایین‌تر از مجرد‌هاست. البته تنها یک ازدواج موفق است که می‌تواند روی این موضوع تاثیر بگذارد و متاهل‌هایی که از زندگی‌شان راضی نیستند، فشار‌خونشان تا این درجه پایین نمی‌ماند.

آلزایمر می‌گیرید

درست است که تغذیه و بسیاری از عوامل دیگردر ابتلای شما به آلزایمر نقش دارند اما محققان می‌گویند، اگر ازدواج کنید به احتمال کمتری این بیماری به سراغتان می‌آید. از نظر آنها اختلالات مغزی و فکری، بیشتر سراغ مجرد‌ها یا کسانی می‌رود که یک ازدواج ناموفق داشته‌اند.

پژوهشگران معتقدند افرادی که متاهل و دارای فرزند هستند از نظر اجتماعی فعال‌تر بوده و مغز‌شان بیشتر از افراد مجرد‌ به محرک‌ها واکنش نشان می‌دهد. یافته‌های آنها نشان می‌دهد کسانی که تا سنین میانسالی در کنار همسرشان زندگی می‌کنند، ۵۰ درصد کمتر دچار آلزایمر و اختلالات مشابه مغزی می‌شوند. این درصورتی است که طلاق هم می‌تواند احتمال زوال عقل را تا ۳ برابر بیشتر کند.

منبع:مجله اینترنتی برترین ها

معصومه زین الدینی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن