پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۳

پشتکار را در فرزندتان پرورش بدهید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پسرها مشکل ویژه ای در اندیشیدن و تعمق کردن دارند . دخترها در برابر کاری که از آنها خواسته شده ، باثبات تر ، سرسخت تر وظیفه شناس تر هستند ، حتی اگر آن وظیفه را خسته کننده بیابند و ظاهرا آنها می توانند مدت بیشتری منتظر جایزه بمانند . پسرها خیلی زود بی حوصله می شوند و کمتر نسبت به تدریس و تعلیم ضعیف – که هیچ تنوع و انگیزه ای را ایجاد نمی کند – از خود شکیبایی نشان می دهند .

پشتکار اهمیت بسیاری دارد ؛ بدون آن بهترین برنامه های طراحی شده می توانند بی فایده باشند . شاید انگیزه ی قوی و هدف مشخص باشد ، اما اگر یک پسر در موقع برخورد با موانع از پشتکار و استقامت برخوردار نباشد ، ممکن است کاری که روی آن حساب باز شده ، خراب شود .

ممکن است پسرها به دلیل نداشتن اعتماد به نفس ، به راحتی تسلیم شوند . با تشخیص این الگو و برخورد با آن ، در هر فرصتی خودباوری در پسرها را تقویت کنید .

پدر و مادر

*اگر پسرتان وابسته می شود ، او را تحقیر نکنید یا اینکه پاسخ ها را به وی ندهید ، اما او را راهنمایی کنید تا خود آنها را بیابد و اعتماد به نفس کافی برای انجام کارها را در آینده به دست بیاورد ، سپس او را به حال خود بگذارید .

*با مشاهده ی هر نوع نشانه ی ضعف در پسرتان ، به او علاقه نشان دهید و از او بخواهید آنچه را که نوشته یا انجام داده ، برایتان بخواند یا به شما نشان بدهد ، یا اینکه آنچه را که موجب لذتش شده و آنچه را که برایش دشوار بوده ، بیان کند .

*اگر از جایزه استفاده می کنید ، به جای یک جایزه ی بزرگ در آینده ای دور ، پاداش هایی کوچک و زود هنگام به او بدهید .

*مطمئن شوید که اهداف در نظر او دست یافتنی هستند و اینکه برنامه ای عملی برای نیل به آنها تدارک دیده است .

مربیان

*پسرها به کار و پاداش هایی که بلافاصله داده شود ، نیاز دارند ؛ همه ی اهداف و راه های رسیدن به آنها را مشخص کنید تا علاقه ی آنها فروکش نکند .

*اگر شاگردی ناامید شد یا علاقه اش را نسبت به پروژه ای از دست داد ، همیشه برنامه ای برای باز گرداندن او به مسیر آماده کنید .

*کاری را که تمرکز بیشتری می طلبد به تعویق بیندازید تا اینکه مدتی بعد ، وقتی که توجه پسرها جلب شد آن نکته را در درس مطرح کنید .

*به درس ها تنوع بدهید و آنها را به چند مرحله ی معین تقسیم کنید ؛ فعالیت های مستمر ، امتحانات خلاصه ی آنچه را که در هر مرحله ی کسب شده ، در آنها بگنجانید .

منبع : ۱۰۰ نکته در شناخت دنیای پسران

نویسنده  : الیزابت هارتلی بروئر

ترجمه ی آناهیتا آذری

گردآورنده : حلما ریگی

شهرستان ایرانشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *