پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۳

علاقه نشان دهید ، اما فضولی نکنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پدرم هرگز حتی یک بار هم در جلسه ی خانه و مدرسه شرکت نکرد تا رویدادی ورزشی یا بازی مرا در نمایش ها تماشا کند . او گمان می کرد که با پول درآوردن برای پرداخت مخارج ، سهم خود را انجام داده است . این قضیه خیلی مرا آشفته کرد ، تا جایی که از خانواده جدا شدم .

این پسر والدین موفقی داشت . به مادرش ، علاقه مند بود ، اما این قضیه در مورد پدرش صدق نمی کرد . او آشکارا دلش می خواست والدینش در مورد آنچه که انجام داده بود و برایش ویژه و مهم بود ، آگاهی داشته باشند .

علاقه نشان دادن به آنچه که پسرها انجام می دهند ، وقت چندانی نمی گیرد : یکی – دو سوال برای آغاز گفت و گو دنبال کردن یک موضوع ؛ یک فرصت کوتاه در روز برای ارتباط برقرار کردن با زندگی و افکار او . حضور یافتن در جلسات شبانه ، رویدادهای ورزشی و غیره نیاز به تلاش بیشتری دارد ؛ به ویژه اگر مستلزم ترک زودهنگام محل کار باشد ، اما شرکت در این برنامه ها این احساس را در بچه به وجود می آورد که او برای شما اهمیت دارد و شما فعالیت های مدرسه و آموزش او را جدی تلقی می کنید .

اما ممکن است والدین به جایی برسند که غالبا به دلایلی اشتباه ، سوال های بسیار زیادی کنند ، که بیشتر فضولی و دخالت در مسائل آنان به نظر می آید .

پدر و مادر

*به دلایل شخصی سوال های مشخصی بپرسید ؛ یا به شکل مستقیم در مورد چیزی سوال کنید و یا اصلا آن را مطرح نکنید به طور غیر مستقیم اطلاعات به دست آورید ، چون پسرتان تقریبا به طور یقین هدف شما را در می یابد و سپس شما را کنار می گذارد.

*صبر کنید تا خودش نتایج امتحان یا آزمونش را به شما بگوید ؛ آنها را جزو اولین چیزهایی که می پرسید قرار ندهید .

*وقتی که از مدرسه به خانه بر می گردد ، به جای اینکه از او بپرسید : « امروز در مدرسه چه اتفاقی افتاد ؟ » ، می توانید کارهایی را که خودتان انجام داده اید برایش تعریف کنید و سپس بگویید : « در مورد امروز چیزی هست که بخواهی به من بگویی ؟»

*سوال هایی در مورد به دردسر افتادن ، یا آنچه که در وقت تفریح انجام داده ، به سادگی موضوعاتی را که در ذهن شما می گذرد برملا می کند .

مربیان

*در دوران راهنمایی برای جلسات شبانه ی خانه و مدرسه به دادن دعوت نامه از طریق شاگردان بسنده نکنید : از خدمات پست سفارشی یا تلفن استفاده کنید تا مطمئن شوید ، همه ی والدین از فرصت شرکت در جلسه برخوردار هستند .

*در جلسات شبانه با والدین ، در خبر نامه های مدرسه ، پیوسته بر نقش مهمی که وادین می توانند ایفا کنند ، تاکید داشته باشید .

*تاکید کنید که داشتن یک الگوی مناسب بسیار حیاتی است ؛ مخصوصا برای پسرها .

*فرصتی را به نشان دادن علاقه ی خودتان به چیزهای شخصی که برای دانش آموزانتان اهمیت دارند ، اختصاص دهید ، اما اگر این کار موجب ناراحتی هر یک از آنها می شود، پافشاری نکنید .

منبع : ۱۰۰ نکته در شناخت دنیای پسران

نویسنده  : الیزابت هارتلی بروئر

ترجمه ی آناهیتا آذری

گردآورنده : حلما ریگی

شهرستان ایرانشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن