پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۴

توصیه های زمستانی در نگه داری از گیاهان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

کاشت سبزیجات در زمستان

مهیا کردن باغچه برای فصل سرما

باغچه را مرتب کنید؛

گیاهان فرسوده ای مثل لوبیا، خیار یا کاهو را که قبلا کاشته اید، بکنید؛ چون این گیاهان در این فصل به بار نخواهند نشست و می تواند محلی برای آفات باشند. سوراخ گیاهان ریشه ای را پر کرده و قبل از این که دانه هایی که از فصل قبل باقی مانده اند به بار بنشینند، آنها را از بین ببرید. هرگونه گیاه آفت زده ای را دور بیاندازید و بقیه را به صورت کود در خاک دفن کنید. میوه های افتاده را دور بیاندازید، چون مواد پوسیده می توانند آفات را جذب کنند. مکان هر چیزی را که می کارید، یادداشت کنید تا مطمئن شوید که دفعه بعد جای سبزیجات را عوض می نمایید.

خاک را آماده کنید؛

با زدودن لایه سطحی مالچ و جایگزینی آن، خاک باغچه خود را تازه کنید. پوشال پوشش بسیار عالی ای برای خاک است زیرا به خوبی پخش می شود و مکان مورد علاقه عنکبوت هاست که کمک می کنند آفات در باغچه شما کنترل شوند. می توانید از لایه ای از برگ های خرد شده به عنوان مالچ استفاده کنید.

پخش کردن خاک

با چنگک باغبانی خاک فشرده را پخش کنید. شخم کامل لازم نیست، فقط کافی است که خاک را به حدی حرکت دهید که ریشه گیاهان بتواند در آن رشد کرده و آب نفوذ کند. خاک را تست کنید تا بفهمید به مواد مغذی خاصی نیاز دارد یا خیر (می توانید از کیت آزمایش موجود در فروشگاه های عرضه وسایل باغبانی استفاده کنید). اگر نیاز بود به آن مکمل اضافه کنید. یا حداقل در محلی که گیاهان تان رشد خواهند کرد، کود اضافه کنید. اگر می خواهید از قالب های گلخانه مانند کوچک استفاده کنید، آن را زود تر برپاکنید تا وقتی احتیاج داشتید آماده باشد. گیاهان و ریشه های در حال رشد را به خطر نیاندازید.

خرید جوانه های آماده

سعی کنید جوانه گیاهان تان را آماده بخرید،اگر این کار را بکنید، زمان زیادی را برای خود می خرید. از آنجایی که وقتی جوانه ها آماده کاشت می شوند، حدود ۶ هفته یا بیشتر دارند، زود تر می توانید محصول خود را برداشت کنید.

به همین راحتی می‌توانید نحوه نگهداری از گیاهان در قصل زمستان را انجام دهید و به هیچ عنوان نگران از بین رفتن آنها نشوید.

منبع : مجلات دنیای بازنشسته

گردآورنده : حلما ریگی

۷۸۶

 

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن