پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۵

انتقاد را به حداقل برسانید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

جیمی ده سال داشت و در مدرسه موفق بود ، و این مسئله موجب شادی والدینش بود . سپس به طور اتفاقی صحبت های مادرش را با یک دوست که از شرارت پسرش سخن می گفت ، شنید . مادر جیمی نمی خواست با به رخ کشیدن موفقیت فرزندش ،دوستش را برنجاند ؛ بنابراین وقتی که دوستش از او جویای رفتار جیمی ، پاسخ داد : « آه ، جیمی ما عرضه ی هیچ کاری را ندارد ! » این چند کلمه تاثیر ویرانگری داشت و اعتماد به نفس جیمی را از بین برد . او دیگر هرگز به خود اعتماد نکرده و ده سال بعد کالج را نیمه کاره رها کرد . تنها آن موقع جیمی و مادرش واقعیت امر را از یکدیگر شنیدند ، اما دیگر خیلی دیر بود !

معمولا بزرگ سالان از تاثیر ویرانگر کلمات خود که با بی دقتی ادا می کنند و می تواند لطمه ی وصف ناپذیری ایجاد کند ، کاملا بی خبرند . حتی یک جمله ی نسنجیده می تواند آینده را مختل کند ، چون موجب ریشه گرفتن حس تردید نسبت به خود می شود و پسره هم به اندازه ی دخترها نسبت به انتقاد حساس هستند . عیب جویی و انتقاد مداوم موجب می شود که پسرها به خاطر مایوس کردن والدین شان احساس تردید و گناه کنند . اگر یک پسر نتواند رضایت اطرافیانش را جلب کند ، چنین فرض می کند که موجب نومیدی است و در نهایت ، کاملا احساس پوچی و طردشدگی خواهد کرد ، اگر چه احتمالا آن را به خوبی مخفی می کند .

پدر و مادر

*در هر زمان یک رفتار را انتخاب کنید ، بقیه را نادیده بگیرید ؛ مداوم پسرتان را بی میل می کند و حس همکاری را در او از بین می برد

*بر مثبت اندیشی تاکید کنید . آنچه را که می خواهید انجام شود ، بگویید و یک روز را فقط برای صحبت کردن درباره ی موضوعات خوب انتخاب کنید .

*بکوشید از نگریستن و قضاوت کردن دست بردارید ، چون این کارها چنین نشان می دهد که بدگمان هستید و سعی در کنترل کردن دارید .

*از گفتن عبارت های تحقیرآمیز مانند : « نمی توانم تو را هر جایی ببرم » ، « ای کاش هرگز به دنیا نمی آمدی ! » و « تو ما را مریض می کنی ! » بپرهیزید .

مربیان

*کلماتی که مربیان به کار می برند می تواند همان قدر آزاردهنده باشد که حرف های سایرین .

*طعنه زدن ، ریشخند و تمسخر ، فریاد زدن و عیب جویی ، مانند انتقاد ، رفتارهای خوارکننده ای هستند که موجب آزار ، شرمساری ، تحقیر ، اذیت و خواری می شوند ؛ این چیزها انگیزه و روحیه را تضعیف می کنند و هرگز قابل توجیه نیستند .

*برای بی اثر کردن لطمه ی یک انتقاد ویرانگر چهار “تعریف ” وجود دارد .

*تمام “نباید “ها را به ” باید ” ها تبدیل کنید .

*تردید ها ظالم تر از بدترین واقعیت ها هستند . حس تردید نسبت به خود را در پسرها از بین ببرید .

منبع : ۱۰۰ نکته در شناخت دنیای پسران

نویسنده  : الیزابت هارتلی بروئر

ترجمه ی آناهیتا آذری

گردآورنده : حلما ریگی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن