پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۱۹

آمار قربانیان کرونا در انگلیس از مرز ۱۵۰ هزار نفر گذشت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

داده‌های دولتی انگلیس نشان می‌دهد که همزمان با گسترش سویه اومیکرون، آمار رسمی قربانیان کرونا در این کشور روز شنبه از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، بر اساس داده‌های دولت انگلستان، در روز شنبه ۳۱۳ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند و به این ترتیب آمار رسمی قربانیان کرونا در این کشور به تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۷ نفر رسیده است.
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: ویروس کرونا تلفات وحشتناکی را بر کشور ما وارد کرده است و امروز تعداد فوتی‌های ثبت شده از این بیماری به ۱۵۰ هزار نفر رسیده است. راه خروج ما از این بیماری همه گیر تزریق نوبت‌های اول و دوم و همچنین نوبت سوم واکسن کرونا است.
انگلیس در هفته‌های اخیر شاهد افزایش موارد مرتبط با سویه اومیکرون ویروس کرونا بوده است، اگرچه نرخ مرگ و میر کمتر از موج‌های قبلی این ویروس در این کشور بوده است.
دولت انگلیس به جای تکیه به شیوه‌های قرنطینه‌ که در اوایل شیوع همه گیری کرونا از آن‌ها استفاده شده بود، بر روی گسترش تزریق نوبت سوم واکسن کرونا تمرکز کرده است. طبق داده‌های دولت انگلیس بیش از ۶۰ درصد از جمعیت این کشور کاملا واکسینه شده‌اند.
در طول یک هفته گذشته، حدود یک میلیون و ۲۲۷ هزار نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۱ درصد بیشتر از آمار هفته قبل است. از سوی دیگر تعداد هفتگی قربانیان کرونا در انگلیس در مقایسه با هفته قبل ۳۷ درصد افزایش یافته است. در یک هفته گذشته یک هزار و ۲۷۱ نفر در انگلیس جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.
روز شنبه ۱۴۶ هزار ۳۹۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در انگلیس به ثبت رسید.  این کشور در تاریخ ۴ ژانویه، ۲۱۷ هزار و ۷۲۴ مورد ابتلا به کرونا را ثبت کرده بود.
انگلیس هم اکنون پس از روسیه دارای بالاترین آمار قربانیان کرونا در اروپا می‌باشد.
انگلیس پس از آمریکا، برزیل، هند، روسیه، مکزیک و پرو، هفتمین کشوری است که آمار قربانیان کرونای آن از مرز ۱۵۰ هزار نفر عبور کرده است.
به گزارش ایرنا، آمار ابتلای روزانه به کرونا به ویژه سویه اومیکرون در اروپا هر روز در حال افزایش است و این افزایش بویژه در فرانسه، انگلیس و ایتالیا رقم‌های قابل توجهی را نشان می‌دهد.
سویه اومیکرون که برای نخستین بار در ۲۴ نوامبر (۳ آذر) در آفریقای جنوبی شناسایی شد، به سرعت در حال تبدیل شدن به سویه غالب در جهان است و تاکنون در بیش از ۸۹ کشور جهان شناسایی شده است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *