پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۱

چگونه صمیمیت واقعی را پرورش دهیم؟

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

عاقلانه انتخاب کنید :اولین قانون برای داشتن یک رابطه صمیمی، انتخاب عاقلانه در وهله اول است. اگر در رابطه خود همیشه تسلیم می شوید و از خود می گذرید یا همیشه خود را با او هماهنگ می سازید یا اینکه تغییرات اساسی را پذیرفته اید، این شخص برای شما مناسب نیست.

حتی اگر شریک زندگی تان شمارا به طور مکرر متهم و سرزنش می کند و یا شما آزار می دهد و یا نمی گذارد به دوستان تان نزدیک شوید، هر چه سریع تر از این رابطه خارج شوید. برای کسی که به شما احترام می گذارد و قدردان شما است و از شما حمایت می کند، خود را در دسترس قرار دهید.

نشان دادن خود همان طور که در یک رابطه جدید رشد می کنید و پیش می روید، رفته رفته خودتان را به یکدیگر نشان می دهید، در هر دو حالت جذاب و غیر جذابی که قرار می گیرید. مایل به افشای اعتقادات، ارزش ها و ایده های اصلی خود برای کشف واکنش های دیگران باشید. در ابتدا متضادها ممکن است جذب شوند، اما آنها نیز بذر ناراحتی هایی هستند که در آینده برداشت خواهند شد.

تفاوت های خود با طرف مقابل را کشف کنید و ببینید آیا آنها برای شما هیجان انگیز هستند یا در آینده باعث بر هم خوردن رابطه خواهند شد. اطمینان حاصل کنید که اختلافات شما ارزش های اصلی را برای هر فرد نقض نمی کند. وقتی دو طرف به علت گرایش جنسی یا علل دیگری به غیر از تشابه فکری و ظاهری در یک رابطه وارد می شوند، پس از مدتی به علت عدم وجود زمینه های اشتراک، رابطه شان به جدایی می انجامد.

کسی باشید که می خواهید شریک زندگی تان آن طور باشدئ آسان است که از شخص دیگری بخواهید فهیم، دلسوز، وفادار و سخاوتمند باشد. انجام این کار آسان نیست. لازمه صمیمیت آن است که بهترین خودمان باشیم، کسی که ارزش صمیمیت را داشته باشد. لازم نیست که در آن کامل و عالی باشید. لازم است بهترین خود باشیم و وقتی اشتباهی کردیم و بازخوردها و نظرات را با آغوش باز بپذیریم.

پذیرفتن تعارضات بله، آن را بپذیرید. نادیده گرفتن تعارض به ندرت به عنوان وسیله ای برای صمیمیت کار می کند. تعارضات و درگیری ها نشانه ای است که یک مشکل وجود دارد که باید حل شود. صمیمیت مستلزم مواجه شدن با مشکلات با شجاعت و ایمان است، رابطه مهم تر از بحران اتفاق افتاده است.

توسعه ذهن آگاهی عاطفی احساسات خوب یا بد نیستند. اما ابراز احساسات و عواطف ما یا می توانند صمیمیت را افزایش دهند یا به آن آسیب برسانند. اجتناب ناپذیر است که هر دوی شما یک بار، شاید حتی چندین بار احساس خشم، آسیب یا ناامیدی کند. صمیمیت نیازمند روش های یادگیری برای بیان احساساتی است که تهدیدآمیز نباشد. با هم کار کنید تا راه هایی برای آرام کردن احساسات شدید پیدا کنید. با هم توافق کنید که به جای منفجر شدن، ریشه مشکلات را پیدا کنید و آنها را رفع کنید.

تعیین مرزها صمیمیت مستلزم آن است که روابط شما با یکدیگر به نحوی متفاوت از روابط شما با دیگران باشد. بسیاری از زوج ها مرز را در مورد انحصار جنسی می کشند. دیگران صمیمیت خود را از راه های مختلف تعریف می کنند. هر تصمیمی که در رابطه با وفاداری می گیرید، باید چیزی باشد که هر دوی شما موافق هستید، هسته ی آن چیزی است که رابطه شما با آن خاص، ارزشمند و منحصر به فرد از روابط با دیگران می شود. هر دو موافقند که مرزها بسیار مهم هستند که نقض آنها پایه و اساس رابطه شان را به لرزه در خواهد آورد.

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *