پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۱

چگونه فردی مسئولیت پذیر  باشیم

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

افراد مثبت نگر همواره مسئولیت آنچه را در زندگیشان اتفاق افتاده است، خود بر عهده میگیرند. این اتفاق پیروزی یا شکست باشد، همواره اثری از افکار و اعمال خود آنها تلقی میشود.

فرد مثبت نگر هرگز عوامل خارجی را مقصر نمی‌داند و روی موارد قابل‌دسترسی تمرکز می‌کند که بتواند شرایط را بهبود بخشد. با انجام این کار او به جای اینکه به خاطر عوامل خارجی که خارج از کنترل اوست، ناامیدانه رفتار کند، مدام به دنبال پیشرفت و کسب تجارب جدید خواهد بود.

افکارشان را کنترل کنند ذهن آدمی به‌راحتی می‌تواند در اثر عوامل خارجی تمرکز خود را از دست بدهد. افراد مثبت نگر می‌دانند اگر افکار خود را کنترل نکنند، کنترل اعمال و رفتارشان را نیز از دست می‌دهند؛به همین دلیل آن‌ها به دنبال آموختن و تمرین روش‌های کنترل ذهن هستند.

زمانی را برای آسودگی خاطر اختصاص می‌دهند افراد مثبت نگر به‌خوبی درک می‌کنند که گاهی اوقات نیاز دارند به‌جای حالش برای عالی بودن، آهسته‌تر به جلو حرکت کنند و اهداف و جاه‌طلبی‌های خود را کاهش دهند. آن‌ها با این کار از صرف انرژیای که منجر به ایجاد انرژی منفی می‌شود، جلوگیری می‌کنند. به‌طور خالصه باید گفت این افراد برای حرکت بیش‌تر در زوی بعد، امروز یک گام به عقب برمی‌دارند

تائید هر کسی برایشان مهم نیست اگر اجازه دهید نظرات منفی دیگران شما را فلج کند، به سختی احساسی خوب و حالتی شاد خواهید داشت. بسیاری از مردم از بی‌اعتباری و موردانتقاد قرار گرفتن می‌ترسند. افراد مثبت گر فکر کرده و اقدامی حتی معکوس نسبت به بقیه مردم را انجام می‌دهند.

افراد مثبت شکست را می‌پذیرند چرا که متوجه شده‌اند این تنها راه برای یادگرفتن و رشد کردن است. آن‌ها زمانی که از جایگاه خود سقوط می‌کنند برای باال رفتن و به دست آوردن دوباره جایگاه رفیع خود، به جای تسلیم شدن، سخت کار می‌کنند. حتی اگر یک شکست، احساساتی منفی برای آن‌ها به همراه آورد، این را به خوبی درک می‌کنند که این‌امور گذرا خواهد بود و به‌سرعت محو خواهد شد. آن‌ها برای سرعت بخشیدن به این روند، افکار مثبت را پرورش می‌دهند.

منبع : مجله امید

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن