پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۱

شرایط مناطق سیل‌زده کنارک ‌پایدار شد/ گروه‌های جهادی در حال تعمیر و تمیز کردن خانه‌های مردم هستند‌

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

فرماندار کنارک گفت: شرایط در کنارک در حال پایدار شدن است و گروه‌های جهادی در حال تعمیر و تمیز کردن خانه‌ها و وسایل مردم هستند.

«عبدالغفور هوت»در سواحل مکراناظهار داشت: تقریباً همه چهار محله کنارک شامل محله ایران بندر، محله امام خمینی، محله ابراهیمی و رجایی از آب تخلیه شدند و گروه‌های جهادی و امدادی در حال تمیز کردن محله‌ها، خانه‌های مردم و شستشو وسایل و همچنین تعمیر وسایل هستند.

وی افزود: با دستور وزیر نیرو طرح جامع فاضلاب کنارک اجرا می‌شود و همچنین ۴۸ میلیارد تومان هم برای دفع آب‌های سطحی کنارک اختصاص یافته است؛ امیداواریم با تمهیداتی که اندیشده می‌شود دیگربار شاهد این حجم عظیم آب‌گرفتگی با یک بارش دیگر در شهر نباشیم. هرچند مقدار بارش ۳۰۰ میلی‌متر طی ۳ روز و ۱۲۰ میلی‌متر طی ۲۰ دقیقه هر جای دیگر می‌بارید مشکلات زیادی به وجود می‌آورد، با این حال ما تلاشمان این است که شهر را برای بحران آماده کنیم تا با یک بارش کوچک دچار آب‌گرفتگی نشود.

فرماندار کنارک تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد خانه‌های کنارک دچار آب‌گرفتگی شدند و بخش مهمی از آن‌ها باید بازسازی جدی شوند؛ برای همین موضوع با پیگیری مجدّانه استاندار سیستان و بلوچستان، خانه‌های سیل‌زده کنارک مشمول طرح جهش مسکن می‌شوند و بنیاد مسکن به سرعت مستقر می‌شود و خانه‌ها را بازسازی می‌کند.

هوت با اشاره به شکل کاسه‌ای شهر کنارک و همچنین عدم نفوذپذیری آب در این شهر، گفت: با دستور استاندار سیستان و بلوچستان، همه پمپ‌های کفکش آب در انبار ستاد مدیریت بحران کنارک ذخیره شده‌اند تا در صورتی که دوباره کنارک درگیر سیلاب شود از آن‌ها به سرعت استفاده شود و بحران مدیریت شود.

فرماندار کنارک خاطرنشان کرد: بیش از دو هزار خانواده کنارکی به صورت مستقیم متأثر از سیل کنارک شده‌اند و این شهر عملاً یک شهر بحران‌زده شده است که با تلاش نیروهای امدادی و جهادی خوشبختانه روند عادی زندگی در حال برگشت است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن