پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۲

وحدت و امنیت پایدار دو عامل مهم توسعه در سیستان‌وبلوچستان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
وحدت و امنیت پایدار دو عامل بسیار مهم در توسعه جامعه محسوب می‌شود، سیستان‌وبلوچستان به عنوان دارنده ۱۱ درصد از مساحت کشور ایران، دارای خصوصیاتی غیر قابل انکار از جمله اقوام و مذاهب مختلف می‌باشد که وحدت و امنیت این منطقه زبان‌زد عام‌وخاص است.
شیعه و سنی در این خطه پهناور از کشور ایران اسلامی در کنار هم با وحدت و برادری بدون هیچ‌گونه مشکلی زندگی و با هم وصلت کرده و در مراسمات شادی و غم هم‌دیگر شرکت می‌کنند.
از سنوات گذشته تاکنون دشمنان ایران اسلامی به واسطه سرویس‌های جاسوسی، گروهک‌ها و نیروهای جیره‌خوار خود، در تلاش هستند تا این وحدت را کم‌رنگ و از بین ببرند و در این خصوص از هیچ کاری روی‌گردان نیستند.
در آخرین اقدام دو جیره‌خوار استکبار جهانی شامل غلام و مهراب شه‌بخش که جرایمی به مثل عضویت در گروهک تروریستی سپاه صحابه، هم‌کاری در به شهادت رساندن برخی از پرسنل رده‌های مختلف سپاه، اقدام علیه عوامل ناجا، انجام اقدامات ضد امنیتی، گروگان‌گیری، اخاذی و غیره را در کارنامه خود دارند چند نفر از نیروهای سپاه پاسداران را شهید و قوم خود و طوایف دیگر ساکن در منطقه سرجنگل را به مقابله با شیعیان و نیروهای امنیتی و انتظامی تحریک می‌کنند و این موضوع درحالی رخ می‌دهد که کشتن مسلمان در فقه و مذهب شیعه و سنی هیچ جایگاهی ندارد.
خوشبختانه نیروهای مقتدر قرارگاه قدس با همراهی و همکاری سایر نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی توانست در کمترین زمان این دو شرور را به هلاکت رسانده و امنیت پایدار را به حوزه کورین، سرجنگل و شورو برگردانند.
مردم ایران اسلامی شیعه و سنی، مسیحی و کلیمی همه هوشیار بوده و در این نقش بزرگان اقوام و طوایف را نباید نادیده گرفت و البته نباید گذاشت عده‌ای کوردل این‌گونه افراد آبروی یک قوم و طایفه را زیر سوال ببرند.
هیچ‌کس، دوست ندارد در منطقه‌ای که زندگی می‌کند، احساس ناامنی وجود داشته باشد، امنیت پایدار تنها عامل توسعه در هر منطقه محسوب می‌شود و متاسفانه یکی از عوامل محرومیت استان، انجام چنین اقدامات از سوی معاندین است که سرمایه گذاران داخلی و خارجی، احساس امنیت لازم را در این خطه ندارند.
سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در دولت‌های گذشته بارها برای سرمایه‌گذاری در سیستان‌وبلوچستان اعلام آمادگی کرده‌اند اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و موانع اداری از یک طرف و از سوی دیگر عدم احساس امنیت  که بسیار مهم است، باعث شده تا سرمایه‌گذاری افراد به دیگر استانها انتقال پیدا کند.
 برای سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف سیستان‌وبلوچستان مسئولان برای رفع موانع و مردم در کنار دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی باید تلاش کنیم تا با هر اقدامی که مانع توسعه این استان است، مقابله کنیم.
نویسنده: پوریا جهان‌تیغی
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن