پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۵

چرا کودکم حرف گوش کن نیست!

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پاسخ: چرا تصور می کنید فرزندتان باید حرف گوش بدهد؟ دوران فرماندهی و فرمانبرداری گذشته است! اگر شما بگویید نه کودک هم می گوید نه! مساوی و برابر. فرق بزرگ تر ها با کودکان این است که بزرگ ترها ادعا می کنند که من می دانم چه کاری خوب است و کودک این ادعا را ندارد! پس شما باید به او آموزش دهید. پدر و مادر باید بدانند وظیفه ی آنها سوق دادن و تشویق به کار خوب است و حتی باز داشتن از کار بد وظیفه ی آنها نیست. وقتی اطاعت و فرمانبرداری به کودک یاد می دهیم از او برده ای می سازیم که در آینده دیگری از راه می رسد و از این خصیصه کودک سوء استفاده خواهد کرد!

یعنی اگر فرزندمان را برده کنیم، در آینده ارباب پیدا خواهدکرد! اگر از فرزندمان بره درست کنیم، دیر یا زود گرگ پیدا خواهد شد. اگر بنده درست کنیم، سرور پیدا خواهد شد. اولین جشنی که باید برای کودک گرفت، اولین مرتبه ای است که کودک به پدر و مادر بگوید نه! اگر وارد جنگ قدرت با کودک شویم، تلقی کودک از دنیا این خواهد بود که این دنیا محل فرمان دهی و فرمان برداری است. یک نفر می گوید بخور، یکی امر می کند بپوش. بدو. ندو. بخواب. نخواب بخور نخور.

آیا شما می خواهید چنین برده ای پرورش دهید؟مسلما نه!  نگویید باید لباست را عوض کنی! این را بپوش! بگویید: می خواییم بریم بیرون و من(مادر) می خواهم لباسم را عوض کنم. خاله هم لباسش را وقتی می رود بیرون عوض می کند. تو هم دوست داری عوض کنی؟ به او انتخاب بدهید. چند مدل لباس بگذارید. بگویید وای کاش این لباس زرد اندازه من بود. آخ این لباس صورتی را که نگو؟ تو کدام را دوست داری؟اگر فرزندمان گفت: هیچکدام! جنگ نکنید و بگویید: اوکی! پس من بروم لباس عوض کنم!! شک نکنید او هم لباسش را عوض خواهد کرد.

فرستنده : زهرا شاقوزایی از کانون زابل

منبع : نسیم مهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن