پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۷

بهترین روش برای درس خواندن کودکان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نوشتن و خواندن نیز باعث افزایش یادگیری می‌‌شود و توصیه می‌شود کودکتان زمانی که درس می‌خواند مطالبی را که مهم است در کاغذی یادداشت کند. مــهارت نــوشتن باعث می‌شود زمانی که قصد مرور مطالب را دارد، با نگاه کردن به یادداشت ها مطالبی که خوانده است را سریعا به یاد می‌آورد.

استفاده از فلش کارت

با وجود اینکه استفاده از فلش کارت روش نوین و جدیدی نیست؛ اما همچنان تاثیر زیادی در یادگیری مطالب دارد. نوشتن مطالب مهم روی فلش کارت یکی از تــکنیک های یادگیری سریع است که استفاده‌ی صحیح از آن‌ها باعث می‌شود مطالب در حافظه‌ی بلند مدت بروند و فراموش نشوند.

می‌توانید نکات مهم را در کاغذهای کوچکی یادداشت کنید و به مدت هفت روز آن‌ها را برای خود تکرار کنید با این کار تداعی تعریف‌ها و مطالب مهم بهتر صورت می‌گیرد. همچنین می‌توانید مطالب مهم را در کاغذهای شبرنگ بنویسید و برای مدتی در مکان‌هایی که زیاد می‌روید بچسبانید. برای اطلاع از راه‌های تقویت حافظه بلند مدت کلیک کنید.

درس خواندن گروهی

نباید قدرت درس خواندن به صورت گروهی را نادیده بگیرید. اگر کودکان به صورت گروهی درس بخوانند، باعث می‌شود با مطالب درگیر شوند و برای یکدیگر توضیح دهند. این کار انگیزه‌ی آن‌ها را برای درس خواندن زیاد می‌کند و تسلط آن‌ها را روی مطالب بالا می‌برد. همچنین یکی از راهکارهای درمــان اختلالات یادگیری محسوب می شود. کودکانی که تمایل ندارند تنهایی درس بخوانند این روش بسیار موثر است. همچنین درس خواندن به صورت گروهی می‌تواند در مقابله با عــدم توانایی دوستیابی کودکان موثر بوده و باعث پیدا کردن دوستان جدید شود و مهارت‌های اجتماعی کودک تقویت شود.

بهترین روش برای درس خواندن کودکان) خلاصه نویسی)

اگر کودکان بعد از این که مطالب را یاد گرفتند، مواردی را که درک کردند خلاصه نویسی کنند و نکات مهم آن را یادداشت کنند، باعث می‌شود یادآوری مطالب بهتر صورت بگیرد و تسلط آن‌ها بالا برود. می‌توانید از طریق علامت گذاری، خط کشیدن زیر مطالب مهم، حاشیه نویسی، دسته‌بندی و یادداشت برداری مطالب را خلاصه کنید. پیشنهاد می کنیم در این رابطه مقاله روش یادداشت برداری کــرنل را مطالعه فرمایید.

درس خواندن به همراه بازی

کودکانی که سبک یادگیری جنبشی دارند در این روش می‌توانند بهتر مطالب را یاد بگیرند. برای درس‌هایی مثل زبان، ریاضی و درمان اخــتلال یادگیری ریاضی از این روش می‌توانید استفاده کنید. روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد و اگر به صورت گروهی باشد تاثیر آن بیشتر می‌شود. به صورت کلی ترکیب درس و بازی برای کودکان بسیار لذت بخش است و باعث می‌شود آن‌ها انگیزه‌ی بیشتری برای درس خواندن پیدا کنند.

ارزشیابی و امتحان دادن

با وجود اینکه امتحان دادن برای دانش آموزان چندان لذت بخش نیست، اما طبق تحقیقات ارزشیابی و امتحان باعث می‌شود تا کیفیت علمی دانش آموزان افزایش پیدا کند. آزمون‌های دوره‌ای باعث یادآوری مطالب و تثبیت آن‌ها می‌شود و در زمان امتحانات نهایی می‌توانید کیفیت عملکرد خود را در طول سال بسنجید.

منبع  :   سایت حامی هنر زندگی

تهیه وتنظیم شهرزاد ریگی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *