پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۰-۲۷

توصیه‌های پلیس راهنمایی ورانندگی سیستان و بلوچستان به رانندگان درهوای بارانی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
باتوجه به بارش باران و لغزنده بودن معابر درون و برون شهری که منجر به افزایش تصادفات و واژگونی ها می شود، لازم است رانندگان وسایل نقلیه، با احتیاط بیشتری رانندگی و ۲ موضوع اصلی یکی رعایت سرعت مطمئنه و دیگری رعایت فاصله طولی مناسب را مدنظر قرار دهند.
سرهنگ “علی نام درست” رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی استان سیستان و بلوچستان با توجه به بارش های پراکنده در سطح استان و ضرورت رعایت هشدارهای ترافیکی و جاده ای، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: رانندگان محترم توجه داشته باشند، هنگام بارش باران میدان دید راننده محدود می‌گردد و احتمال بروز تصادف به مراتب بالاتر می‌رود لذا با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب وهوا نیازمند دقت بیشتری است.
وی بیان داشت: رانندگان محترم به‌ طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت نموده و توجه کافی به جلو در زمان بارندگی را مد نظر داشته باشند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.
رئیس پلیس راهور استان تصریح کرد:در زمان بارندگی، سرعت خودرو بایستی به مراتب کمتر از سرعت در راه های خشک باشد چون سطح اصطکاک بین راه و لاستیک به حداقل می‌رسد. ضمناً هنگامی که آب زیادی در سطح معابر جاری می‌شود، چنانچه با سرعت وارد آن شوید آب موجود میان لاستیک و جاده قرار گرفته و در این حالت خودرو بر روی لایه‌ای از آب حرکت می‌کند وبسیارخطرناک واحتمال خروج از راه و تصادف و واژگونی راافزایش میدهد
سرهنگ نام درست در پایان توصیه کرد: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با وسیله جلو در حین راننگی و همچنین پرهیز از سفرهای غیرضروری از توصیه های جدی پلیس راهور است.
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *