پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۰۹

نخستین فرماندار زن در دولت سیزدهم: اعتماد به زنان، بسیاری از مشکلات را مرتفع می‌کند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نماینده دولت در شهرستان لاشار و نخستین فرماندار زن سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم گفت: زنان به‌عنوان قشر بزرگی از جامعه، برای پیشرفت و آبادانی دغدغه دارند و اعتماد به آنان بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع می‌کند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، “گلنسا مبارکی” اظهار داشت: خدمت در استان سیستان و بلوچستان و به ویژه شهرستان لاشار را افتخار بزرگی می‌دانم و همیشه برای پیگیری مطالبات و مشکلات مردم حساسیت زیادی داشته‌ام.

وی بیان کرد: همواره سعی کردم در سمت‌های دهیار و بخشدار برای معرفی جایگاه زنان، صنایع دستی و آداب و رسوم و فرهنگ مردم بلوچستان تاثیرگذار باشم و از اینکه دولتِ مردمی، من را به عنوان فرماندار منصوب کرده است نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

وی عنوان کرد: امیدوارم  با کمک و یاری مردم و همراهی مسوولان رده‌های مختلف محلی، استانی و کشوری بتوانم در پیگیری مشکلات و جذب اعتبارات برای آبادانی و پیشرفت شهرستان تازه تاسیس لاشار نقش‌آفرین باشم.

“مبارکی” که دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق است ادامه داد: ۱۱ سال به‌عنوان دهیار روستای عیسی‌آباد، ۲ سال بخشدار لاشار و ۶ ماه به‌عنوان سرپرست فرمانداری و هم اینک به‌عنوان نخستین فرماندار زن در دولت سیزدهم توسط وزیر کشور منصوب و معرفی شده ام و امیدوارم با کار و تلاش شبانه روزی، پاسخ مثبتی به این اعتماد دولت بدهم.

فرماندار لاشار گفت: لاشار در ۱۳ تیرماه ۱۴۰۰ از شهرستان نیک‌شهر جدا و به شهرستان ارتقا پیدا کرد و مرکز این شهرستان، شهر اِسپَکه است.

مبارکی گفت: نظام جمهوری اسلامی همواره به زنان اعتماد کرده و بکارگیری آنان در سمت‌های مختلف از جمله فرمانداری به خوبی توانسته رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد و باید این را یک فرصت مهم بدانیم و برای خدمت از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

معرفی زنان در سمت‌های مدیریتی موجب پیشرفت سیاسی و اجتماعی استان می‌شود

زهرا ابراهیمی مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: اعتماد استاندار به بانوان توانمند سیستان و بلوچستان، موجب امید اجتماعی و توسعه متوازن به ویژه در حوزه سیاسی و اجتماعی خواهد شد و خوشحال هستیم از اینکه گلنسا مبارکی بخشدار پیشین لاشار که با ارتقای این بخش به شهرستان به عنوان سرپرست فرمانداری لاشار منصوب شده بود هم اینک با صدور حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان نخستین فرماندار زن دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان منصوب شده است.

به گزارش ایرنا شهرستان لاشار از توابع استان سیستان و بلوچستان به مرکزیت اسپکه از شمال با شهرستان بمپور، از شرق و جنوب با شهرستان نیک‌شهر و از غرب با شهرستان فنوج همسایه است.

لاشار در مسیر جاده ترانزیتی چابهار – نیکشهر – ایرانشهر – زاهدان قرار دارد و عبور از این شهرستان فرصت بسیار خوبی برای گردشگران فراهم کرده تا از مناظر طبیعی و روستاهای سرسبز این منطقه دیدن کنند.

این شهرستان ۳۵ هزار نفر جمعیت، ۱۰ هرار خانوار، ۶۲ روستا و ۵۳ دهیاری دارد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.