پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۰۹

مبادلات اقتصادی از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از ۲ میلیون تن گذشت

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی اعم از صادرات، واردات و ترانزیت در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه از ابتدای امسال تا کنون به ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۷۷۳ تن رسید.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، ایوب کرد روز شنبه اظهارداشت: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی این مدت در پایانه مرزی میلک و میرجاوه با وجود شیوع ویروس کرونا با یک میلیون و ۳۶۵ هزار و ۷۳۹ تن کالا به صادرات اختصاص دارد.

وی عمده کالاهای صادراتی از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان را فرآورده‌های نفتی، گاز مایع و موادغذایی عنوان کرد و افزود: صادرات این مدت توسط ۵۹ هزار و ۲۳ دستگاه کامیون انجام شده است.
مدیرکل راهدارای و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی پایانه‌های مرزی استان تصریح کرد: مجاورت با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آب‌های بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه‌های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است.
وی گفت: مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک در ۱۰ ماهه سالجاری ۵۴۲ هزار و ۱۲۳ تن و واردات نیز۲۲۶ هزار و ۹۱۱ تن بوده است.

کرد اصلی‌ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و افزود: هم‌اینک به طور متوسط روزانه ۵۲۹ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌کنند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *