پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۰

ایجاد الگوهای کشت جدید در شهرستان قصرقند

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
مدیر بنیاد علوی قصرقند، از ایجاد الگوهای کشت جدید در شهرستان قصرقند خبرداد.
به گزارش  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ به نقل از روابط عمومی بنیاد علوی قصرقند، رضا بختیاری افزود: بنیاد علوی شهرستان قصرقند در راستای ایجاد الگوهای جدید در حوزه کشاورزی و استفاده بهینه از منابع ابی و خاکی اقدام به حمایت از کشت الگویی گیاهان دارویی از نوع گلرنگ کرده که با اجرای این برنامه ۳۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت این گیاه با ارزش رفته است.
وی ادامه داد: پس از بازخوردهای مثبت در کشت این گیاه با ارزش طی سال گذشته، در سال جدید سطح وسیع تری از این گیاه دارویی را تحت پوشش حمایتی خود قرار داده و انتظار می رود میزان سطح کشت این الگوی کشت جدید، سال به سال افزایش یابد.
معاون اشتغال و معیشت بنیاد علوی قصرقند نیز در این زمینه ضمن اشاره به ظرفیت های گسترده کشاورزی در منطقه، گفت: هدف از ایجاد این الگوهای جدید افزایش درآمد کشاورزان در اراضی خرده مالکی و بهترین راه کار برای درآمدزایی مناسب در اراضی کوچک کشت گیاهان دارویی با ارزش و متناسب با اقلیم منطقه می باشد.
علی جلالوند، افزود: شهرستان قصرقند ظرفیت بسیار مناسبی برای کشت انواع گیاهان دارویی از جمله گلرنگ، حنا، اویشن فلفل نعنایی و غیره را داراست و انتظار می رود کشاورزان از این ظرفیت های بی بدیل، بهره مند شوند.
شایان ذکر است براساس برنامه ریزی انجام شده، در این طرح ۳۰ هکتاری، کشاورزان از خدمات متنوعی از جمله آموزش، مشاوره، یارانه بذر وکود و خرید تضمینی محصول توسط بنیاد علوی بهره مند می شوند.
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن