پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۱

فرزند صالح  در خانواده خوب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

اصلی ترین ثمره زندگی مشترک فرزند است؛ثمره ای که می تواند انسان را به سعادت رسانده و زندگی را برای او تبدیل به بهشت کند.از آن سو فرزند بد،زندگی را برای انسان تبدیل به جهنم کرده و لکه ننگی برای پدرومادر خویش می شود.

باید پذیرفت که تربیت موفق فرزند و فرزند موفق در گرو ایجاد فضایی صمیمی و جذاب در خانواده می باشد. پدر ومادری که نتوانند در خانه محیطی را به وجود آورند که فرزندشان در آن،احساس آرامش و خوشبختی کند،زمینه گرایش فرزند به محیط خارج از خانه را فراهم کرده اند.فضای بیرون از خانه محیط امنی نیست،پر از عواملی است که می تواند فرزند ما را از هستی ساقط کند.

اولین و مهمترین عامل برای جذاب شدن محیط خانه وجود یک ارتباط صمیمی و محبت آمیز میان پدرومادو می باشد.رابطه های تنش آلود و خشن میان پدرومادر،بیش از فقر و تنگناهای اقتصادی بر روح فرزند اثر منفی می گذارد.

فرزندانی که در خانواده های فقیر،اما صمیمی زندگی می کنند نسبت به فرزندانی که در خانواده های خشک و غیزصمیمی اما با توان اقتصادی بالا زندگی می کنند،از مصونیت بیشتری در برابر ناهنجاری های اجتماعی برخوردار هستند اتفاقا پول،در خانواده های پر تنش عاملی در جهت لغزشهای راحت تر و بیشتر برای فرزند می باشد.این نکته قابل انکار نیست که هرچه تنش میان پدرومادر بیشتر باشد احتمال ناخلف شدن فرزند هم بیشتر است.

منبع: کتاب تا ساحل آرامش جلداول ، ازعباسی

گردآورنده:فریبا نارویی از کانون فرهنگی زنان زهک

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *