پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۱

ایران می‌تواند ظرف ۵ سال پایتخت تولید و صادرات پوشاک و کفش غرب آسیا شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

یک تولیدکننده کیف و کفش گفت: ایران با داشتن مواد اولیه بسیار مناسب و سرمایه انسانی جوان با برخورداری از مزایای جغرافیایی، می‌تواند با تأمین نیاز داخلی و جلوگیری از خروج ارز، ظرف ۵ سال به عنوان پایتخت تولید و صادرات پوشاک و کفش غرب آسیا مطرح شود.

«مهدی یوسفی‌فر»، در رابطه با جلسه امروز تولیدکنندگان با مقام معظم رهبری به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در این جلسه نکات مهمی در خصوص حمایت از تولیدکننده داخلی مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه زنجیره ارزش صنعت نساجی به دلیل میزان اشتغال‌زایی و ارزش افزوده بسیار بالا مورد توجه ویژه کشورهای جهان قرار دارد، گفت: سالانه بیش از سه هزار میلیارد دلار معادل سه درصد کل تولید ناخالص جهانی گردش این صنعت است و عامل اصلی رشد کشورهای توسعه‌یافته جهان نیز به شمار می‌آید؛ به طوری که با حدود ۵۰ میلیون تومان می‌توان یک شغل پایدار ایجاد کرد ولی این عدد در صنایع بالادستی بیش از یک میلیارد تومان است.

این تولیدکننده محصولات چرمی، تصریح کرد: در کشور ما حدود ۶۵۰ هزار نفر در ۸۵ هزار بُنگاه کوچک و متوسط در این زنجیره فعالیت می‌کنند که ارزش بالای آن تقریباً ۱۶ میلیارد دلار است.

وی با تأکید بر اینکه تصمیم رهبری بر ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخلی موجی از امیدواری را میان تولیدکنندگان داخلی به وجود آورد، گفت: ایران با داشتن مواد اولیه بسیار مناسب و سرمایه انسانی جوان با برخورداری از مزایای جغرافیایی می‌تواند با تأمین نیاز داخلی و جلوگیری از خروج ارز ظرف ۵ سال به عنوان پایتخت تولید و صادرات پوشاک و کفش غرب آسیا مطرح شود. علاوه بر این می‌توانیم بازار ۵۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه را در اختیار بگیریم.

یوسفی‌فر در ادامه صحبت‌های خود تأکید کرد: یکی از روش‌های کاهش بهای تمام شده، حرکت به سمت تولید بدون کارخانه است. صنعت پوشاک و کفش بسیار مستعد استفاده از این ظرفیت برای تولید اشتغال خانگی به خصوص اشتغال زنان سرپرست خانوار بدون توجه به میزان تحصیلات و صرفاً با یک آموزش ساده می‌باشد. همچنین نام و نشان‌های تجاری وظیفه سنگین اعتمادسازی میان بخش تولید و مشتریان را برعهده دارند. بنابراین درخواست می‌شود که نهادهای مرتبط و بانک مرکزی، نسبت به ارزش‌گذاری نام‌ها و نشان‌های تجاری اقدام نمایند تا بتوان از آن ارزش‌گذاری به عنوان سرمایه نامشهود، جهت وثیقه در اخذ تسهیلات بهره‌مند شد.

وی اضافه کرد: در راستای تقویت این زنجیره، ضرورت بازنگری در مراحل دریافت مالیات بر ارزش افزوده در ایستگاه‌های مختلف تولید و یک دوره تنفس ۵ ساله در خصوص مالیات عملکرد و نیز کاهش نرخ بیمه از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد می‌تواند کمک شایانی به توسعه این صنعت داشته باشد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن