پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۲

۲۰پروژه آبی همزمان با دهه فجر در سیستان و بلوچستان بهره‌برداری می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر۲۰ پروژه آبی در شهرها و روستاهای استان به ‌منظور بهره‌مندی افزون بر۲۲ هزار نفر از نعمت آب سالم و پایدار با اعتبار ۴۳۱.۱ میلیارد ریال آماده افتتاح و بهره‌برداری شده است.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، علیرضا قاسمی اظهارداشت: همزمان با چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۰ پروژه آبی، شامل راه‌اندازی سیستم ازن زنی تصفیه‌خانه شهرهای سیستان و آبرسانی به ۲۹ روستا با جمعیتی افزون‌بر۲۲ هزار نفر افتتاح و عملیات اجرایی خط انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و آبرسانی به ۹ روستای زاهدان و سرباز آغاز می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس با اجرای ۹۰ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، حفر و تجهیز ۱۰ حلقه چاه، ۸۷۵ مترمکعب مخازن ذخیره و  ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ کمکی، ۲۲ هزار و ۵۷۲ نفر در قالب پنج هزار و ۳۵۴ خانوار از نعمت آب پایدار، سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این ایام ۲۹ روستا در سطح شهرستان‌های سوران، مهرستان، سراوان، میرجاوه، تفتان و زاهدان به شبکه آب آشامیدنی متصل خواهد شد تصریح کرد: به منظور ارتقای کیفیت آب آشامیدنی شهرهای سیستان نیز نیمه سال ۹۹، راه‌اندازی سیستم ازن‌زنی تصفیه‌خانه شهرهای این منطقه در دستور کار این شرکت قرار گرفت و آماده بهره‌برداری است.

وی از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب از کارواندر به شهر خاش و آبرسانی به ۹ روستا با جمعیت تحت پوشش  هفت هزار و ۸۰۰ نفر در سطح شهرستان‌های سرباز و زاهدان خبر داد و گفت: ۱۲۵.۵کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، ۷۵۰ متر مکعب مخازن ذخیره، ساخت چهار موتورخانه و اجرای هفت کیلومتر جاده دسترسی با اعتباری بیش‌از سه هزارو ۸۶۰ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه‌ها پیش‌بینی شده است.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *