پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۲

اردوی تیم ملی شمشیربازی در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: اردوی تیم ملی شمشیربازی ایران به منظور توسعه و آشنایی مردم با این رشته بهمن‌ماه به میزبانی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایرنا، فضل الله باقر زاده روز چهارشنبه درگفت‌وگویی تلویزیونی با شبکه استانی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این استان مهد استعدادهای درخشان است تاریخ ثابت کرده که هر زمانی امکانات مناسب در اختیار جوانان این منطقه قرار گرفته، در تمامی عرصه‌ها بویژه میادین ورزشی می‌توانند درخشان ظاهر شوند و در اکثر رشته‌های ورزشی این ظرفیت وجود دارد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌هایی است که اگر امکانات خوبی در اختیار جوانانش قرار گیرد از نظر حرکت، رشد حرکتی و یادگیری می‌توانند در تمام رشته‌ها حرف‌هایی برای گفتن داشته باشند.

رییس فدراسیون شمشیربازی بیان کرد: رشته شمشیربازی ریشه در تاریخ دارد و نخستین بار در المپیک ۱۸۹۶ آتن که در ۹ رشته برگزار شد حضور پیدا کرد و از همان تاریخ تاکنون در المپیک حضور داشته است.

وی با بیان این که شمشیربازی در طول تاریخ حضور فعالی داشته و نزد ایرانیان جایگاه خوبی دارد تصریح کرد: سیستان و بلوچستان استانی تاریخی است و در واقع می‌توان از آن به عنوان مهد شمشیربازی نیز یاد کرد.

باقر زاده ادامه داد:  اگر سیستان و بلوچستان حمایت‌های لازم را از شمشیربازی به عمل نیاورد و حداقل زیرساخت‌ها را برایشان فراهم نکند نمی‌توانیم به توسعه این رشته کمک کنیم.

وی بیان کرد: اخیرا مربیان تیم ملی با هزینه فدراسیون برای آموزش جوانان و نوجوان سیستان و بلوچستان به این استان اعزام شدند و حدود ۱۰ روز آموزش‌های لازم را ارئه دادند همچنین بزودی نیز مربی اسحله اپه به این خطه اعزام می‌شود.

رییس فدراسیون شمشیربازی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که اردوهای تیم ملی را در سیستان و بلوچستان با هزینه فدراسیون برگزار کنیم اظهارداشت: چندین مرحله به این استان سفر کردم، از مردمانی سخت‌کوش، زحمت‌کش و دلاور برخوردار است، هر کاری از دستم برآید برای استان انجام می دهم اما نیاز دارد که مسوولان استانی هم به شمشیربازی توجه کنند این رشته المپیکی بوده و بیش‌از ۳۰ مدال در المپیک و ۴۸ مدال در بازی‌های آسیایی دارد.

وی ادامه داد: می‌توانیم با حمایت‌ها و استعدادیابی‌هایی که انجام می‌دهیم، نوجوانان و جوانان خوبی را شناسایی کنیم که این ورزشکاران نه تنها در ایران بلکه در سطح منطقه، آسیا و حتی جهان بدرخشند چراکه این استان که از نظر جوانان دلاور جایگاه خاصی دارد می تواند با سرعت در این رشته رشد کند.

باقرزاده با تاکید بر لزوم حمایت مدیرکل، استاندار و فرمانداران از هیات شمشیربازی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ما نیز در فدراسیون هر کاری که در توانمان باشد برای شمشیربازی  استان انجام می‌دهیم تجهیزات این رشته گران است با این وجود امکاناتی را در اختیار ورزشکاران این استان گذاشته‌ایم این روند ادامه پیدا می‌کند و آموزش ها هم با هزینه فدراسیون دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت سیستان و بلوچستان کلاس‌های آموزشی، داوری و مربیگیری به صورت رایگان در این استان برگزار خواهد شد و مبلغ دریافتی برای حق ثبت‌نام نیز به هیات تعلق می گیرد و  بهمن ماه اردوی تیم ملی  در استان برگزار می‌شود که هزینه ها از سوی فدراسیون پرداخت خواهد شد، اما انتظار می‌رود استان در اختصاص مکان تمرین همکاری کند.

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: همچنین تلاش می‌کنم ۳۰۰ میلیون ریال تجهیزات شمشیربازی به سیستان و بلوچستان اهدا شود و برای تامین تجهیزات سیستم اداری این استان نیز ۱۰۰ میلیون ریال کمک خواهیم کرد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن