پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۶

طرح ساماندهی کارکنان دولت فوریتی می‌شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از درخواست ۵۰ تن از نمایندگان برای اولویت‌یابی بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در جلسه علنی مجلس خبر داد.

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت، اظهار کرد: این طرح با ۹ ماده و ۱۰ تبصره  با اکثریت آرا در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده و جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.

وی افزود: در صورت ارائه لایحه جامع از سوی دولت  در این باره، تا زمان رسیدگی طرح در صحن، موارد مهم لایحه دولت را با استفاده از ظرفیت آیین‌نامه تلفیق خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع می خواهیم با تدوین نامه و امضای ۵۰ تن از نمایندگان رسیدگی به طرح ساماندهی کارکنان دولت را در اولویت جلسات علنی قرار دهیم.

اسماعیلی با بیان اینکه مقدمه پرداخت حقوق عادلانه ، ساماندهی کارکنان دولت است، ادامه داد: دولت به دنبال پرداخت عادلانه است که شامل حدود ۲ میلیون و هفتصد هزار کارمند پیمانی یا قراردادی دولتی  می‌شوند اما اشخاص دیگری هستند که شامل پرداخت عادلانه نمی‌شوند لذا ما در کمسیون به دنبال ساماندهی کارکنان دولت هستیم.

نماینده گرمی در مجلس تاکید کرد: تا زمانی که ساماندهی کارکنان دولت صورت نگیرد این پرداخت عادلانه فقط شامل ۲ میلیون و هفتصد هزار نفر می‌شود و شامل سایر کارکنان نمی‌شود.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۷ نوع قرارداد برای کارکنان وجود  دارد که لازم است این مسئله ساماندهی شود، افزود: با تصویب و اجرای این طرح قرار است سازوکار لازم برای حذف امضاهای طلایی استخدام، حذف رانت، فساد، روابط ناسالم استخدامی و در نهایت ایجاد عدالت استخدامی با نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد شرکت‌های وابسته به دولت، با نگاه مردم‌محور تهیه و اجرا شود.

وی اضافه کرد: بر اساس این طرح قرار است شرکت‌های واسطه تحت عنوان شرکت‌های خدماتی که بین کارکنان شرکتی، حجمی، پروژه‌ای و ساعتی و بخش‌هایی که نیاز به این کارکنان دارند حذف شوند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: برخی شرکت‌ها به‌دلیل سوءمدیریت و نبود نظارت صحیح سودهای هنگفتی از آن خود کرده‌اند در حالی که این پول‌های هنگفت باید به کارکنان شرکتی می‌رسید و این وضعیت باید اصلاح شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن