پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۸

تفاوت افراد موفق با دیگران

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

افراد موفق مسئولیت اشتباهات خود را می‌پذیرند: این افراد هیچگاه از پذیرفتن اشتباهات خود خجالت نمی‌کشند . آن‌ها برای کارهایشان بهانه پیدا نمی‌کنند. آن‌ها همیشه راه حل دارند و به همین دلیل به خوبی اشتباهات خود را قبول می‌کنند و سعی در اصلاح آن دارند تا از آن یاد بگیرند.

آن‌ها دوست ندارند که اطراف یک انسان منفی‌نگر باشند: افراد موفق همیشه نگاهی مثبت به آینده دارند. آن‌ها منتظر اتفاقات و نتایج خوبی از کارهایشان هستند. آن‌ها همیشه موارد احتمالی را در موقعیت مناسب مشاهده می‌کنند و هیچگاه به مشکلات حاشیه‌ای فکر نمی‌کنند. آن‌ها عقیده دارند که لایق بهترینها هستند و جهان نیز می‌تواند آن‌ها را به عنوان برنده به دیگر انسانها معرفی کند.

با دیگران روابط خوبی دارند: افراد موفق به کار گروهی اهمیت می‌دهند، زیرا می‌دانند که ذهن هر کس در گروه می‌تواند کل گروه را چند قدم به جلو ببرد. پس همیشه با روی باز و گشاده از نظرهای دیگران استقبال می‌کنند . اطلاعات خود را نیز به راحتی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند.

افراد موفق قدرت خیال پردازی دارند : این افراد همیشه روی ایده ها و پروژه های خود کار می‌کنند. آن‌ها علاوه بر کار کردن در دنیای واقعی قبل از هر کاری ذهن خود را نیز به کار می‌گیرند و تمام پروسه را در ذهن طی می‌کنند. آن‌ها همیشه در حال سؤال پرسیدن هستند. رؤیاپردازی می‌کنند و همیشه به این فکر می‌کنند که اگر فلان کار را انجام دهند ، در نهایت به چه موفقیتی دست پیدا می‌کنند . این افراد ذهن بازی دارند و همیشه مشتاق کشف دنیای اطراف خود می‌باشند . کنجکاوی آن‌ها باعث می‌شود که همیشه دشمنان را شکست دهند.

دستیابی به موفقیت سخت است: اگر موفقیت راحت بود، هرکسی می‌توانست به آن دست پیدا کند . افراد موفق بعد از زمین خوردن به سرعت از جا برمی‌خیزند و گردوغبارروی بدن خود را می‌تکانند و دوباره قدمهای بزرگتری برمی‌دارند. افراد موفق هیچگاه جا نم‌یزنند.

سخت کوش هستند: رهبران موفق همیشه بیرون از خانه هستند یا زمانی که به خانه می آیند ، نیز در حال تفکر برای کار کردن می‌باشند . آن‌ها از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف خود فروگذار نمی‌کنند . آن‌ها می‌دانند که باید در این پروسه شادی و هیجان را نیز به زندگی وارد کنند . آن‌ها نه تنها زمان خوبی را در کنار اعضای خانواده سپری می‌کنند، بلکه از احساسات، جسم، روح و روان خود از مراقبت می‌کنند.

از لحاظ احساسی بالغ هستند: رهبران موفق انسان‌های آرامی هستند ، حتی اگر استرس و اضطراب آن‌ها غلبه کرده باشد. آنها ارزش تلاش‌های خود را می‌دانند و همیشه از دیگران نیز قدردانی می‌کنند. آن‌ها از احساسات خود با خبر هستند و آن را کنترل می‌کنند و سعی می‌کنند که استراتژی‌های خوب را تمرین کنند. افراد موفق جذاب هستند: کاریزماتیک ، گرم ، قابل احترام، این افراد معمولاافراد دیگر روشنفکر و جذاب می‌باشند . معمولا دوست دارند که دوروبر چنین افراد موفقی جمع شوند و زمانی را در کنار آن‌ها سپری کنند زیرا این افراد به دیگر انسان‌ها حس ارزش می دهند و کاملا به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهند . این افراد با دقت و قدرت به انجام کار خود می‌پردازند و سعی می‌کنند که مهارت نقدپذیری را در خود افزایش دهند.

ذهنشان را درگیر مسائلی که ضروری نیست، نخواهند کرد : افراد موفق تمام تمرکز خود را بر روی اتفاقات بد نمی‌گذارند و بلکه از آن‌ها درس خواهند گرفت. محققان به این نتیجه رسید ه اند که فکر نکردن به افکار منفی، بهترین عملکرد برای رسیدن به موفقیت است.

ریسکپذیر هستند : افراد موفق می‌پذیرند که شکست هم گاهی لازمه کارها است و با توجه به این دیدگاه مسیری را انتخاب می‌کنند و سعی می‌کنند که از اشتباهات خود نیز درس بگیرند. آن‌ها تا حد ممکن موانع را از مسیرشان برمی‌دارند و برای پیشرفتشان تلاش می‌کنند. آن‌ها عوامل دور کننده از موفقیت را به خوبی می‌شناسند: اگر می‌خواهید موفق شوید، باید به دنبال کارهایی باشید که شما را از موفقیت دور می‌کنند و سعی کنید که آن‌ها را کنار بگذارید. افراد موفق به خوبی می‌دانند که چه چیزی حواس آن‌ها را پرت می‌کند و به همین دلیل آن را بی اهمیت جلوه می‌دهند و خودشان را درگیر آن نمی‌کنند. افراد موفق مایل هستند تا مهارتهای متفاوتی را تجربه کنند. آن‌ها همیشه به دنبال تنوع در کارهای خود می‌باشند. به سادگی می‎توانند از چیزهایی که مخصوص آن‌ها نیست و در سرنوشت آن‌ها وجود ندارد، عبور کنند. از دیگران یاد می‌گیرند و سعی می‌کنند که همیشه در هر زمینه مهارت خود را افزایش دهند و اطلاعات خود را به روز کنند.

مثبت نگر هستند  افراد خوش شانس همیشه منتظر بهترین اتفاقات هستند و مدام هم برایشان اتفاقات خوب رخ می‌دهد . انتظارات مثبت در زندگی به مقاومت ما در برابر مشکلات کمک می‌کند و به سمت اتفاقات بی‌نظیر سوق خواهند داد. مدام در حال یادگیری هستند: افراد موفق به طور مداوم در حال یادگیری دانش و اطلاعات جدید هستند و خود را بروز رسانی می‌کنند. از روش‌های مختلف تصمیم گیری استفاده می‌نمایند.

منبع: مجله امید زندگی

معصومه زین الدینی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *