پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۱۹

چگونگی خوابیدن پس از سزارین

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

بعد از سزارین، برای التیام زخم و بهبودی پس از جراحی به استراحت بیشتری نیاز دارید. درست خوابیدن هرگونه فشار را در محل جراحی کاهش می دهد و باعث بهبود سریع‌تر زخم‌ها می‌شود. همچنین به شما کمک می کند تا راحت از رختخواب بلند شوید و با کاهش ناراحتی، تنفس بهتر و خواب راحت‌تری داشته‌باشید.

خوابیدن به پشت

در بیشتر موارد، این وضعیت برای چند روز و چند هفته اول پس از سزارین است. وقتی به پشت می خوابید هیچ فشاری روی برش وارد نمی شود. همچنین می توانید برای راحتی بیشتر یک بالش زیر زانو قرار دهید.هنگام بلند شدن از این حالت، بهتر است به پهلو بغلتید و سپس بنشینید و در صورت نیاز بایستید.

خوابیدن به پهلو

این وضعیت پس از زایمان راحت تر است. هیچ فشاری روی محل برش ایجاد نمی شود و در هنگام بلند شدن از تخت درد کمتری را متحمل می‌شوید. خوابیدن به سمت چپ به بهبود جریان خون و هضم بهتر غذا کمک می‌کند. شما می‌توانید از بالش برای وضعیت بهتر شکم و باسن خود استفاده کنید.

روی بالاتنه بدن تمرکز داشته باشید

بالاتنه خود را با چند بالش نگه دارید تا تمام بدن بالا بیاید. این وضعیت به تنفس بهتر کمک می‌کند و همچنین خواب شما راحت‌تر می‌شود.

عمودی خوابیدن

اگر هیچ یک از وضعیت‌های بالا  برای شما جواب نداد، می‌توانید در حالی که روی یک مبل یا صندلی نشسته‌اید، بخوابید و چندین بالش را برای حمایت شکم قرار دهید. این وضعیت برای یک خواب کوتاه است، اما کار شما را در هنگام شیر دادن یا بیدار شدن راحت‌تر می‌کند .

منبع: گروه سلامت سیمرغ
تنظیم: ایرندگانی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *