پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۲۰

راهکار های برای کمک به نوجوان در تصمیم گیری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

نوجوان باید درک کند تصمیماتی که می گیرید واقع بینانه است یا نه، این نیز یک روش خوب برای کمک به نوجوان است تا منتقد خود باشد.

از نوجوان بخواهید تا درک کند تصمیم او چه تأثیری بر دیگران دارد. قبل از تصمیم گیری به او بفهمانید که چه عواملی را باید در نظر بگیرد، به عنوان مثال، اگر او تصمیم به گیاه خواری بگیرد، این امر چه تأثیری بر سایر اعضای خانواده می گذارد.

تقسیم تصمیم به مراحل کوچکتر موفقیت را تضمین می کند.a برداشتن گام های کوچک این اطمینان را به شما می دهد تا بفهمید راه درست را پیش گرفته اید یا خیر. این روشی خوب برای بررسی عواقب تصمیماتی است که نوجوان می گیرد به عنوان مثال، می توانید از نوجوان خود بخواهید قبل از تبدیل شدن به یک گیاهخوار کامل، مصرف گوشت، مرغ و ماهی را کاهش دهد.

روند تصمیم گیری برای نوجوانان نیاز به تمرین دارد. همانطور که کودک رشد می کند، والدین بیش از اینکه آنها را کنترل کنند باید به راهنمایی بپردازند. به اشتراک گذاشتن عشق، تجربیات، اعتماد و وقت شما یکی از بهترین راه ها برای حمایت از تصمیم گیری نوجوان است.به نوجوان خود کمک کنید که خطرات مثبتی مانند امتحان کردن یک ورزش جدید پیدا کردن دوستان جدید یا بازدید از مکان های جدید را بپذیرد زیرا این باعث ایجاد اعتماد به نفس و کنترل در او می شود.

مغز زن و مرد متفاوت است، برخی از این تفاوت ها در دوران بلوغ به دلیل هورمون هایی رخ می دهد که بر رشد مغز نوجوان تأثیر می گذارد. مغز زن زودتر از مغز مرد بالغ می شود و شناخت تفاوت در مغز زن و مرد ممکن است به توضیح الگوهای مختلف در یادگیری و رفتار بین دختران و پسران کمک کند. از این رو فرصتهایی را برای فعالیتهای همه پسران و دختران فراهم کنید تا از یادگیری مبتنی بر جنسیت استفاده کنند. در مورد تفاوت مغز پسران و دختران و اینکه چگونه جنسیت می تواند بر روی آنها تأثیر بگذارد اطلاعات کسب کنید.

منبع : بخش سبک زندگی نمناک

تهیه وتنظیم : زینب اذرنگ

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن