پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۲۳

افتتاح کانون بسیج حقوقدانان در مجموعه کانون سردفتران و دفتریاران سیستان و بلوچستان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، کانون بسیج حقوقدانان در مجموعه کانون سردفتران و دفتریاران سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ به نقل از  خبرگزاری بسیج، سرهنگ پاسدار ابوالحسن رضایی مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در افتتاحیه دفتر بسیج کانون سردفتران دفتریاران  استان سیستان و بلوچستان گفت: این کانون با استعداد ۴۰۰ نفر فعالیت خود را آغاز می کند و امورات مشاوره ای مباحث قضایی را در کل استان با بهره گیری از کارشناسان حقوقی انجام می دهد.
وی هدف از افتتاح این کانون را ارائه خدمات مشاوره ای و قضایی رایگان به قشر ضعیف ومحروم  عنوان کرد.
همچنین سرهنگ بیک نژاد در این مراسم با اشاره به این مطلب  که افتتاح کانون سردفتران و دفتریاران استان سیستان و بلوچستان کار ارزشمندی است که می تواند در راستای رسیدگی به مشکلات مردم و کاهش هزینه های حقوقی برای نیازمندان مثمر ثمر واقع شود.
جانشین فرمانده سپاه سلمان در امور اقشار بسیج افزود: پیش از این ارائه خدمات مشاوره رایگان در مساجد با حضور مشاورین حقوقی در سطح مساجد استان در دو قالب جلسه مشاوره عمومی و مشاوره فردی و در قالب میز خدمت انجام می‌شدمو از این طریق آسیب ها و معضلات فرهنگی، خانوادگی و حقوقی خانواده ها با محوریت مساجد حل و رفع می شد.
این مسئول ادامه داد: در این راستا برنامه ریزی شده است تا هر پایگاه بسیج یک مشاور حقوقی داشته باشد و لازم و ضروری است تا از ظرفیت مساجد در این خصوص استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: با اجرای طرح مشاوره حقوقی رایگان در مساجد از طرفی می توانیم شاهد رونق حضور اقشار مردم در مسجد باشیم، که ضمن بهره گیری از مشاوره های حقوقی مسجد، در دیگر برنامه های مسجد نیز حضور می یابند و از طرفی  شاهد آشنا کردن مردم با حقوق و وظایف شهروندی و آموزش های فقهی و حقوقی، زمینه سازی برای تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق، کاهش حجم پرونده‌های وارد شده به دستگاه قضایی و همچنین افزایش اعتماد عمومی به مساجد شویم.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران استان سیستان وبلوچستان هم در این مراسم با تبریک ایام الله دهه فجر و ماه رجب گفت: استعداد و ظرفیت خدمت رسانی به مردم در بسیج وجود دارد و در استان و سطح شهرستانها باید از این ظرفیت استفاده شود تا با برنامه ریزی مردم از مشاوره حقوقی رایگان بهره مند شوند.
مصطفی فرزانجو ادامه داد: اگر مردم استان با اطلاع رسانی و آگاه سازی  بدانند از هر عمل حقوقی می توانند با  مراجعه به دفاتر از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوند ورودی پرونده های به سیستم قضایی و دادگستری کاهش خواهد یافت.
وی ادامه داد: در راستای ارائه این خدمات چهارصد نفر بسیجی جذب شده اند و فراخوان فعالیت آن اعلام شده چرا که دفاتر اسناد رسمی ظرفیت های پنهانی دارند که می توانیم از ظرفیت بسیج در راستای آگاهی بخشی و کمک به مردم استفاده کنیم.
این مسئول تصریح کرد:  اسناد رسمی همیشه در کنار مردم بوده و مردم داری سرلوحه کارش بوده و نمونه بارز مشاوره های حقوقی است که  هر روزه در سراسر کشور و استان سیستان و بلوچستان ارائه شده است در پهنه استان سیستان و بلوچستاناستعدادی که در بحث بسیج ۱۳۰ دفتر خانه است که کارشناسان حفوفی، سردفتران،  و کارکنان دفاتر و مقاطه بالاتر تحصیل کردگان رشته حقوق هستند.
وی در پایان ادامه داد: اسناد رسمی در سراسر کشور و استان به مردم فارق ازنگاه قومی، مذهبی، جنسیتی مشاوره رایگان ارائه میکندکه این خود یک پیشگیری است اگر آگاهی بخشی و مشاوره باشد که عدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی می تواند به ما آسیب بزند.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن