پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۲۴

وظایف مهم زن در زندگی زناشویی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

درک و شناخت کامل همسرمهم ترین وظیفه ای که یک زن به عنوان یک شریک عاطفی و یک شریک زندگی نسبت به همسر خود دارد، این است که بتواند او را درک کند.

شاید خیلی از افراد به اندازه ای که درک کردن برایشان اهمیت دارد، دوست داشته شدن را در اولویت روابط شان قرار نمی دهند. پس یک خانم در زندگی زناشویی خود باید بتواند با شناخت کامل همسر خود و در مواقع ضروری به کمک او برود و او را درک کند. درک کردن گاهی اصلا نیازی به صحبت کردن ندارد و تنها با سکوت هم اجرا می شود. پس یک خانم به عنوان یک شریک و همراه باید بتواند با شناخت کامل در زندگی با همسرش پیش برود و قدم به قدم او را همراهی نماید.

گذراندن زمان مشخص با همسر :درست است که همیشه علم روانشناسی پیشنهاد می کند که در کنار زناشویی و زندگی مشترک تان، فضای خالی را بین همدیگر قرار دهید تا بتوانید راحت تر مشغول زندگی شوید اما این حد فاصل باید دقیق و حساب شده انتخاب شود. یک خانم در زندگی زناشویی به عنوان یک همراه باید بداند که یک زمان مشخصی را به همسرش اختصاص دهد.

در واقع اگر فاصله ی بین زن و شوهر از یکدیگر زیاد شود، طبیعتا حس صمیمیت و همراهی بین آن ها نیز از بین خواهد رفت. از این رو پیشنهاد می کنیم که حتما ساعاتی از روز را برای وقت گذراندن با همسرتان بگذارید تا بتوانید زمینه را برای صحبت کردن با او، درد و دل کردن با او و ایجاد حس صمیمیت بین تان فراهم نمایید.

توجه به نیازهای جنسی همسر :این موضوع بخش مهمی از زندگی زناشویی یک زوج را تشکیل می دهد. یک خانم باید نیازهای جنسی همسرش را بشناسد و برای برطرف کردن آن ها گاهی اوقات هم پیش قدم باشد.

برخی از خانم ها فکر می کنند همین که به درخواست نیاز همسرشان پاسخ مثبت می دهند کفایت می کند اما این طور نیست و همسر شما گاهی اوقات نیاز دارد که شما در این زمینه و برطرف کردن نیازهایش پیش قدم باشید. یادتان باشد که یک رابطه ی جنسی با کیفیت می تواند حس صمیمیت را در رابطه ی شما بیشتر و بیشتر کند و حال خوش بین شما را روز به روز بادوام تر نماید.

ایجاد تنوع در زندگی :طبیعتا این موضوع یکی از وظایف شوهر شما در رابطه نیز می باشد. اما گاهی اوقات مرد زندگی آنقدر درگیر اتفاقات بیرونی می شود که کاملا از یادش می رود که زندگی بر روی یک ریتم تکراری و کسل کننده سوار شده.

در این مواقع این خانم خانه است که باید تلاش بکند تا با ایجاد تنوع در زندگی، ریتم زندگی را لذتبخش تر از قبل نماید. برای ایجاد تنوع در زندگی، نیاز نیست که شما کار خاصی انجام دهید. همین که گاهی اوقات غذای جدیدی بپزید، فضای خانه را تغییر دهید، لباس جدیدی بوشید و سبک آرایش خود را تغییر دهید کفایت می کند. البته در برخی از موارد، مهمانی ها و دورهمی های کوچک با افرادی که با آن ها به شما خوش میگذرد نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

توجه و رسیدگی به خود :شاید برایتان عجیب باشد که از این ویژگی به عنوان یکی از وظایف مهم زن در زندگی زناشویی نام بردیم اما در هر صورت این موضوع چه برای زن و چه برای مرد، چه در زندگی زناشویی و چه در زندگی فردی و اجتماعی، یک اصل بسیار مهم است.یک زن قبل از اینکه اصلا یک شریک و همراه در زندگی زناشویی باشد، یک انسان است و یک انسان وظیفه دارد که برای خودش و سلامت جسم و روان خودش وقت و هزینه کند. بنابراین وقتی یک خانم به خودش رسیدگی می کند و به خودش توجه می کند، باعث می شود تا دیگران هم برای او ارزش قائل باشند. البته این حد از رسیدگی به خود نباید به اندازه ای برسد که خودخواهی به وجود بیاید اما در ابعاد روانشناسی اگر فردی خودش را دوست بدارد، طبیعتا دیگران را هم دوست خواهد داشت.  در انتها نیاز است بدانید که وظایف مهم زن در زندگی زناشویی خیلی وقت است که دیگر از کلیشه های قدیمی و سنتی خود خارج شده و رنگ و رویی امروزی تر به خود گرفته است. در واقع این وظایف به حدی رسیده است که هم زن و هم مرد، به یک اندازه در مدیریت و گرداندن یک زندگی مشترک نقش دارند.

منبع:  روانشناسی زناشویی

تهیه وتنظیم : مهرانگیز امیرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *