پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۲۵

ویژگی های بهترین همسر چه چیزهایی است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

چگونه می توان بهترین همسر دنیا بود؟ فراموش نکنیم که ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیم های زندگی ما انسان‌هاست.امروزه دغدغه‌ی بیشتر جوانان، انتخاب بهترین همسر ممکن برای ادامه‌ زندگی است که قبل از هرچیز باید با فکر و تامل زیاد نسبت به انجام آن اقدام کنیم

۱. احترام به اعتقادات و ارزش های یکدیگر اولین ویژگی بهترین همسر دنیا حفظ احترام و ارزش به اعتقادات یکدیگر است. شخصی که با او ازدواج کرده‌اید لزوما نباید در همه مسائل با شما موافق باشد، اما با این وجود هردو باید به اعتقادات و ارزش‌های یکدیگر احترام بگذارید. چطور ممکن است کسی را که به ما و عقایدمان احترام نمی‌گذارد به عنوان بهترین همسر ، دوست و شریکی زندگی خود قبول داشته باشیم و عاشق او بمانیم؟. پاسخ این است: هرگز نمی‌توانیم چنین کاری کنیم.

۲. کمک به رشد شخصیتی بهترین همسر دنیا شدن ارتباط مستقیمی به شخصیت شریک زندگی شما دارد. لازم است، همسرتان به رشد و بهتر شدن شخصیت‌تان کمک کند. خیلی از تغییرهای مثبت شخصیتی بعد از ازدواج اتفاق میافتد اما اگر همسر شما با اهانت و بدرفتاری به شما بگوید که به اندازه کافی خوب نیستید، ممکن است هرگز نتوانید جنبه های مثبت خود را پیدا و ارتقا دهید. تغییرات مثبت هرگز بدون قبول واقعیت‌های شخصیتی‌تان رخ نمی‌دهند به همین دلیل بهتر است که همسرتان شما را در همه جنبه‌های زندگی به چالش بکشد و اصلی ترین مشوق رشد شخصیتی شما باشد.

۳اعتماد متقابل یکی از بهترین معیارهای بهترین همسر بودن،داشتن اعتماد متقابل به یکدیگر است. همسر شما هرگز نباید در حریم شخصی‌تان مثل تلفن همراه، پیامک‌های خصوصی و تاریخچه‌ مرورگر اینترنتی شما سرک بکشد. اگر او درباره مسأله خاصی نگران شماست، باید بدون کلمات مخرب و سرک کشیدن در حریم شخصی‌تان این مسأله را با خودتان درمیان بگذارد.

۴. عشق به همه‌ ابعاد شخصیتی یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین همسر، این است که باید عاشق خود واقعی‌تان باشد نه چیزی که دوست‌ دارد از شما برای خود بسازد. هیچ انسانی کامل نیست و همه ما در مواردی کاستی داریم، ممکن است این نقاط قوت و یا کمبودها در هر یک از ابعاد وجودی ما اعم از چهره، اندام و یا حتی رفتار ما باشد ، اما یک همسر خوب شما را بخاطر زیبایی هایی که به چشم همه قابل دیدن نیست انتخاب میکند و از ضعف های شما چشم پوشی میکند. پس اگر همسرتان نتواند شخصیتی را بپذیرد که در حال حاضر دارید، عاقلانه‌ترین کار این است که جای دیگری به دنبال عشق حقیقی خود بگردید.‌

  1. در بحث‌های خانوادگیآنها شرکت نکنید و از اظهارنظر کردن جدا خودداری کنید.

‌۷. همیشه به خصوص در حضور مادرشوهر به وضعیت شوهرتان برسید.

‌۸. در حضور خانواده شوهر به پسرشان احترام بگذارید و این را بدانید که با اولین بی‌احترامی به شوهر آن هم در حضور مادرشوهر، به او نشان دادید که اختلاف دارید و به او اجازه دادید که در زندگی خصوصی‌تان دخالت کند.

  1. ‌در بحث‌ها و جدال‌های خانوادگیبهتر است شما حرفی نزنید. مطمئنا او با رفتارها و خصوصیات خانواده‌اش بهتر آشناست. پس در مواردی که میان شما و خانواده‌اش مسئله‌ای ایجاد شد قضاوت را به او بسپارید.
  2. ‌هرکاری که امروز انجام می‌دهید، چند ماه دیگر به عنوان وظیفه شما تلقی می‌شود. پس مراقب کارهای‌تان باشید.

‌۱۱. مادر شوهرتان با شما همسن و سال نیست. پس همواره احترام او را حفظ کنید و در شوخی کردن با او حد و مرز خاصی داشته باشید.

‌۱۲. هرگز تعلق خاطر همسرتان به خانواده‌اش را کم‌اهمیت تلقی نکنید و سعی نکنید بین او و خانواده‌اش فاصله بیندازید.با این کار نسبت به این قضیه حساس‌تر کرده و بیشتر طرف خانواده‌اش هدایت می‌کنید.

 منبع : مهکام مجله اینترنتی آموزش خانواده موفق ایرانی-همسرداری

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *