پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۲۷

حضور ۱۵۶۴ معتکف سیستان و بلوچستانی در ۳۹ مسجد/بانوان رکوردار معتکفین دیار نخل و آفتاب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، گفت: از روز گذشته هزار و ۵۶۴ نفر از خواهران و برادران در ۳۹ مسجد استان برای انجام اعمال اعتکاف، معتکف شده و در حال راز ونیاز با خداوند متعال هستند.
به گزارش  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام منصور باقر بیک تبریزی در حاشیه بازدید از مساجد میزبان اعتکاف زاهدان و دیدار با معتکفین، افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده مقرر بود در ۴۸ مسجد سطح استان، مراسم معنوی اعتکاف برگزار شود و براین اساس بیش از دو هزار نفر از طریق سامانه و به صورت سنتی اقدام به ثبت نام کردند.
وی ادامه داد: پس از بررسی انجام شده تعداد مساجد با توجه به قرمز شدن چند شهر استان و لغو مراسم اعتکاف در این شهرها و دانشگاه ها، به ۳۹ مسجد تقلیل پیدا کرد و براساس آخرین اطلاعات جمع آوری شده، در حال حاضر هزار و ۵۶۴ معتکف شامل ۴۴۸ مرد و هزار ۱۱۶ زن در این مساجد، به عنوان معتکف در حال عبادت هستند و براین اساس، امسال بانوان رکوردار معتکفین سیستان و بلوچستان می باشند.
وی خاطر نشان کرد: معتکفین براساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی ستاد مقابله با کرونا و سازمان تبلیغات اسلامی، ۲۰ درصد ظرفیت جمعیتی مساجد را تشکیل داده و در بین آنان رعایت مسائل بهداشتی به طور جدی پیگیری می شود تا با مشکلی مواجه نشویم.
وی خاطر نشان کرد: ماه رجب فرصتی برای تقویت عبودیت و بندگی محسوب می‌شود که بهتر است نهایت استفاده از آن‌ به خصوص ایام البیض را داشته باشیم،چرا که اعتکاف یک مراسم معنوی جامع و کامل است.
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *