پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۱-۳۰

ساخت افزودنی کرم‌های دست و صورت طی برگزاری یک چالش فناورانه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

با برگزاری چالشی در زمینه ساخت افزودنی کرم‌های دست و صورت، فناوران برای ساخت این مواد با هدف جلوگیری از خروج ارز دعوت شدند.

به گـــزارش پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلـــوچ به نقـــل از ایسنا، برنامه چالش‌های فناوری و نوآوری (اینوتن) با همکاری یکی از شرکت‌های صنعتی اقدام به برگزاری چالش ساخت افزودنی کرم‌های دست و صورت با عنوان Makibeads۸۰ کرده است و علاقه مندان حداکثر تا ۲۸ اسفند فرصت دارند طرح‌های مفهومی خود را از طریق سامانه به‌ صورت آنلاین ثبت کنند.

در پایان مرحله اول طرح‌های دریافتی در کمیته داوران ارزیابی شده و در نهایت، شرکت‌کنندگان برتر (اعم از فرد یا گروه) جهت ساخت نمونه آزمایشگاهی از طرح خود وارد مرحله دوم چالش خواهند شد.

به نقل از ستاد نانو، برگزیدگان مرحله نخست، چهار ماه فرصت خواهند داشت تا ضمن تکمیل مستندات فنی و اقتصادی طرح خود، ‌یک نمونه آزمایشگاهی مطابق با طرح اولیه خود را طی مرحله دوم ارائه کنند و در پایان مرحله دوم جهت انتخاب طرح برتر، مستندات فنی و اقتصادی و نیز نمونه‌ آزمایشگاهی ارائه شده از سوی هر شرکت‌کننده توسط هیات داوران ارزیابی و برنده نهایی معرفی می‌شود.

۵۰۰ میلیون ریال جایزه به نفر اول از طرف متقاضی، ۸۰ میلیون ریال گرنت تولید نمونه محصول، ۸۰ میلیون ریال گرنت آزمایشگاهی و ۳ میلیارد ریال حمایت جهت توسعه محصول تضمین بازار پس از تجاری‌سازی برای برندگان این چالش در نظر گرفته شده است.

کرم‌های مراقبتی دارای افزودنی‌های مختلفی هستند که رایج‌ترین انواع این افزودنی‌ها، پودر پلیمر اتصال عرضی از جنس پلی‌متیل متاکریلات (PMMA) است که با نام تجاری Makibeads و با گریدهای مختلف در صنایع آرایشی و بهداشتی شناخته می‌شوند. از این محصول در تولید انواع کرم‌های ضدآفتاب، اصلاح رنگ (CC) و ترکیبی (BB) به‌عنوان مات‌کننده و بهبود دهنده براقیت به کار می‌رود. با توجه به حجم بالای تولید این کرم‌ها در کشور، میزان مصرف این افزودنی قابل توجه است؛ در حالیکه تامین آن به‌طور کامل از طریق واردات صورت می‌گیرد.

از این رو تولید این محصول در داخل کشور جهت جلوگیری از خروج ارز از کشور، هدف اصلی این چالش نوآوری است.

هدف اصلی این چالش جمع‌آوری و ارزیابی طرح‌های نوآورانه و بدیع در خصوص به‌کارگیری فناوری‌های نوین جهت تولید پودر پلیمری از جنس کراس پلیمر متیل متاکریلات در داخل و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور است. تاکید این طرح چالش روی تولید پودر با سطح ویژه m۲/g ۸۰ است که با نام تجاری مکی بیدز ۸۰ تولید می‌شود. خروجی این چالش، محصولی است که بتواند پروسه مشخصی را برای تولید این محصول ارائه دهد.

ملاحظات فنی و الزامات این محصول به این شرح است:

خواص پودر تولیدی باید به استانداردها و خواص محصول خارجی نزدیک باشد.
گزارش‌ها و آنالیزهای ارائه شده بایستی از مراجع معتبر و بر اساس استاندارد بدست آمده باشند.
امکان تولید انبوه این محصول در داخل کشور امکان‌پذیر باشد.
تفسیر و شرح نتایج باید بر اساس اصول علمی و بر پایه مستندات انجام شده باشد.
در صورت نیاز و تشخیص کلیه مراحل انجام کار قابل بازدید و ارزیابی باشد.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن