پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۲

ابتلا به کرونا بعد از واکسن

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

آیا ابتلا به کرونا بعد از واکسن وجود دارد؟

برای به حداکثر رساندن محافظت در برابر نوع دلتا و جلوگیری از احتمال انتقال آن به دیگران، اگر در ناحیه ای با انتقال شدید یا زیاد هستید، از ماسک در داخل خانه و در مکان های عمومی استفاده کنید.

آنچه باید در مورد احتمال بیماری COVID-19 بعد از واکسیناسیون بدانید

درصد کمی از افرادی که کاملاً علیه کووید -۱۹ واکسینه شده اند، همچنان به بیماری کووید -۱۹ مبتلا خواهند شد. البته به کرونا دلتا مبتلا

می شوند یا علائم خفیف و یا بدون علائم هستند.

واکسن کووید -۱۹ موثر است. با این حال، درصد کمی از افرادی که کاملاً واکسینه شده اند ، در صورت قرار گرفتن در معرض ویروس ایجاد کننده آن ، همچنان به کووید-۱۹ مبتلا می شوند. به این موارد ” موارد موفقیت آمیز واکسن ” می گویند. این بدان معناست که در حالی که افرادی که واکسینه شده اند بسیار کمتر احتمال دارد بیمار شوند، اما در برخی موارد این اتفاق می افتد. همچنین ممکن است برخی از افراد کاملاً واکسینه شده دارای کرونا و عفونت باشند، اما علائم نداشته باشند (کرونا بدون علامت). کارشناسان به بررسی میزان شایع بودن این موارد ادامه می دهند.

مطالعات بالینی در مقیاس بزرگ نشان داد که واکسیناسیون COVID-19 مانع از ابتلای اکثر افراد به COVID-19 می شود. تحقیقات  همچنین شواهد فزاینده ای را ارائه می دهد که نشان می دهد واکسن های mRNA COVID-19 (Pfizer-BioNTech، Moderna) حفاظت مشابهی را در شرایط واقعی ارائه می دهند. در حالی که این واکسن ها موثر هستند، هیچ واکسنی ۱۰۰٪ از بیماری جلوگیری نمی کند. برای هر واکسنی موارد قابل توجهی وجود دارد.

دلایل دیگری که باعث می شود افراد واکسینه شده کامل، به کووید -۱۹ مبتلا شوند

این احتمال وجود دارد که یک فرد درست قبل یا بلافاصله پس از واکسیناسیون آلوده شود و همچنان بیمار شود. به طور معمول حدود ۲ هفته طول می کشد تا بدن پس از واکسیناسیون محافظت کند، بنابراین اگر واکسن زمان کافی برای محافظت را نداشته باشد، فرد ممکن است بیمار شود.

انواع جدیدی از ویروس که باعث بیماری COVID-19 می شود در ایالات متحده در حال گسترش است.

داده های فعلی نشان می دهد که واکسن های COVID-19 مجاز برای استفاده در ایالات متحده در برابر اکثر انواع کرونا محافظت می کنند. با این حال، برخی از انواع ممکن است در برخی افراد پس از واکسیناسیون کامل باعث بیماری شوند.

اگر بعد از واکسیناسیون به COVID-19 مبتلا شدید، علائم شما ممکن است شدیدتر نباشد.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد واکسیناسیون ممکن است بیماری را در افرادی که واکسیناسیون می کنند اما همچنان بیمار می شوند، کمتر کند. با وجود این، برخی از افراد کاملاً واکسینه شده همچنان در بیمارستان بستری شده و می میرند. با این حال، افراد کاملاً واکسینه شده بسیار کمتر از افرادی که دارای عوامل خطر مشابه هستند که واکسینه نشده اند، در بیمارستان بستری یا می میرند.

 

CDC با بخش های بهداشتی ایالتی و محلی برای بررسی موارد موفقیت آمیز واکسن COVID-19 کار می کند. هدف این است که الگوهای غیرمعمول، مانند روند سن یا جنس، واکسن های مربوط، شرایط بهداشتی زیربنایی، یا هر کدام از انواع SARS-CoV-2 این افراد را بیمار کند. تا به امروز، هیچ الگوی غیرعادی در داده های CDC دریافت نشده است.

واکسن های COVID-19 یک ابزار ضروری برای کمک به افراد در برابر بیماری کرونا (COVID-19)، از جمله در برابر انواع جدید آن است.

واکسن های COVID-19 از افرادی که واکسینه شده اند در برابر ابتلا به COVID-19 یا بیماری شدید ناشی از COVID-19 محافظت

می‌کنند، از جمله کاهش خطر بستری شدن در بیمارستان و مرگ. مطالعات نشان می دهد که افراد واکسینه شده کاملاً کمتر احتمال دارد که ویروس را به دیگران منتقل کنند، حتی اگر به COVID-19 مبتلا شوند.

CDC توصیه می کند که به محض اینکه واکسن COVID-19 در دسترس شما قرار گرفت، از آن استفاده کنید. افراد کاملاً واکسینه شده

می توانند فعالیت هایی را که قبل از همه گیری انجام می دادند، از سر بگیرند. با انجام واکسیناسیون کامل بیشتر بدانید که چه کاری می توانید انجام دهید. اگر هنوز واکسینه نشده اید، واکسن را در نزدیکی خود پیدا کنید.  تا قبل از واکسیناسیون کامل، تمام  اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

منبع :بخش سلامت بیتوته

تهیه و تنظیم:آ؛زیتا چاکرزهی

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن