پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۲

چند اصل برای اینکه با خودتان رابطه‌ خوبی داشته باشید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

مهم‌ترین رابطه در زندگی هر فرد، نوع ارتباطی است که با خودش برقرار می‌کند. ارتباط با خود پایه‌ی هر چیز، حتی نوع‌دوستی است. افرادی که نمی‌توانند رابطه‌ی خوبی با خودشان داشته باشند، احتمالا در برقراری ارتباط با دیگران یا هم‌دردی با آنها نیز دچار مشکل می‌شوند. ارتباط درست با خود می‌تواند به رشد مهارت‌های فردی اشخاص کمک کند

ارتباط خوب با خود، یکی از عوامل حیاتی برای تکامل و پیشرفت در زندگی است. این ارتباط می‌تواند، شامل دوست داشتن خودمان هم باشد. معمولا شیوه‌ی ارتباط با خود را از افراد مهم زندگی‌مان مانند والدین، خواهر و برادر، اقوام، افراد هم‌سن‌وسال یا سایر بزرگسالان یاد می‌گیریم. اینکه چه کاری خوب یا بد است یا چه توقعاتی از ما دارند، می‌تواند روی ارتباطی که با خودمان یا دیگران برقرار می‌کنیم تأثیر بگذارد. همان‌طور که بزرگ می‌شویم و رشد می‌کنیم، این آموزش‌ها شخصیت ما را شکل خواهند داد.

برای خودتان هدف تعیین کنید و آگاهی را در خود پرورش دهیدهدف نهایی‌تان را به‌منظور دستیابی به ارتباط خوب با خودتان در یک محدوده‌ی چند ساله (با درک اینکه ممکن است این امر در طی این سال‌ها تغییر کند) تعیین کنید.

برای اهداف کوتاه‌مدت، معمولی و بلند‌مدت خود برنامه‌ریزی کنید برای اینکه بتوانید به‌تدریج ارتباط خوبی با خودتان برقرار کنید، لازم است که برای زمان‌های روزانه‌ی خود برنامه ریزی درستی داشته باشید. اهداف واقعی داشته باشید، نقاط قوت خود را پیدا کنید و مرحله‌به‌مرحله به سمت هدف پیش بروید. این کار به شما کمک می‌کند که در مسیر درستی قرار بگیرید.

خود‌مراقبتی را در اولویت قرار دهیدخواب کافی و مناسب، استفاده از مواد غذایی سالم و مغذی، استراحت‌کردن، تفریح و عادات ذهنی از پایه‌های خود مراقبتی هستند. انجام این رفتارها می‌تواند در ایجاد یک رابطه‌ی خوب با خودتان نقش مؤثری داشته باشد. درصورتی‌که به نیازهای جسمی و روحی خود توجه کنید، روحیه و توانایی شما بیشتر می‌شود و کارها را بهتر انجام می‌دهند.

دنبال افرادی باشید که به اهدافی مشابه اهداف شما رسیده‌اند بودن در کنار افرادی که رابطه‌ی خوبی با خودشان دارند، می‌تواند به شما کمک کند که راحت‌تر به هدف‌تان برسید. چون این افراد علاوه‌بر اینکه الگوی خوبی برای شما هستند، می‌توانند برای رسیدن به هدف از شما حمایت کنند. دورشدن از افراد منفی گرا شاید کمی سخت باشد، چون آنها همه‌جا هستند، اما حداقل می‌توانید مراقب ارتباط‌تان با این افراد باشید و اجازه ندهید که این ارتباط به شما لطمه وارد کند.

منبع: مجله روانشنای خانواده سلامت روان

تهیه وتنظیم سعیده دکالی مقدم

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن