پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۳

عشق الهی و تحکیم بنیان خانواده

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

در فرآیند ازدواج مراحلی وجود دارد که سردار همه آن ها عشق وشوق به زندگی‌ با همسر آینده است. این عشق هر چه به حقیقت و واقعیت و اصالت نزدیک تر باشد، خانواه از تداوم و استحکام فزون تر برخوردار میشود.

وفاداری به عشق، وفاداری به همسر را به ارمغان می آوردکه در آن احساس تکامل و تعلق خاطر و خوشبختی حاصل می‌گردد. بعضی صاحب نظران معتقدند عاشق بودن شیرین ترازحق داشتن است. پس اگردرزندگی‌مشترک همواره برای نه اصرارکنیدکه حق به جانب من است، عشق وگذشت رافراموش خواهید کرد. کانون خانواده مکانی برای بخشش وخوشبخت کردن طرف مقابل است عشق لازمه زندگی‌ است خواه زندگی‌ زناشویی باشد و خواه عواطف و احساساتی که بین اعضای یک خانواده رد و بدل می شود. اگر عشق امیر باشد، هیچ مشکلی توان ایستادگی ندارد.

آنجا که عشق فرمان می دهد، محال سر تسلیم فرود میآورد”. در یک برنامه موفق ازدواج، عشق جایگاهی ویژه دارد. عشق را باید عامل تعالی و تکامل انسان بدانیم و آنرا از ارضای نیازهای معمولی و مشترک حیوانی و انسانی متمایز سازیم؛ زیرا اگر ما برای رفع نیازهای خود به چیزی یا انسانی نیازمند باشیم، این نیاز میان ما و آن شیء یا انسان نوعی وابستگی ایجاد می کند. این وابستگی را نباید با کشش عاشقانه یکی بدانیم. این نوعی هوای نفس به شمار می آید. عشق از صفات برتر و متعالی انسانی است و بدین سبب، موجب تعالی و عفت و کمال ازدواج می شود.

بهترین جایگاه عشق، دلهای جوان و پاک است. این پدیده، اگر با شوق زندگی‌ و مسئولیت پذیری و قناعت و منطق و ثبات عاطفی و انتخاب برنامه ریزی شده و صحیح همراه شود، در زندگی‌ روشنایی می آفریند و در سایه لطف ورحمت الهی زوجین به معشوق حقیقی که جمال روی خود او است، متصل میگردند. عشق گل سرسبد نعمت های الهی و الفبای برنامه زندگی‌ است.

منبع :تهبه تنظیم مهرانگیز امیرزهی

تهیه وتنظیم مجله سبک زندگی و تحکیم بنیا ن خانواده

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *