پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۷

ارتباط گیری با ادیان و مذاهب اولویت کار باشد/مشکلات سیستان و بلوچستان ریشه در حوزه فرهنگ دارد / امنیت سیستان وبلوچستان دستاورد وحدت بین شیعه و سنی است

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
فرمانده نیروی زمینی قرارگاه قدس سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور، گفت: ارتباط گیری با ادیان و مذاهب باید در استان های تلفیقی به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار داشته باشد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ به نقل از  روابط عمومی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، سردار محمد کرمی در دیدار با اعضای کاروان “تجلیل از پرچم‌داران و پیش‌گامان وحدت” که در محل مهمانسرای شهید حبیب لک زایی برگزار شد، ضمن عرض خیر مقدم ابراز امیدواری از تاثیرات حضور  آنان در استان، افزود: دشمنان در سنوات اخیر در جوامع مسلمان با پول مسلمانها، همواره تلاش کرده نیروی انسانی آنها را از بین ببرد تا همیشه  به آنان وابسته باشند.
وی با طرح سوالی که چرا در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با آنکه تمامی سازمانهای اطلاعاتی از شاه حمایت می کردند اما باز جوان ها ایستادند و رژیم پهلوی سرنگون شد؟، بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی اراده الهی بوده و این موضوع در سنوات و وقایع  مختلف ملموس بوده به طوری که دشمن هرچه تلاش می کند تا ضربه ای به این نظام مقدم وارد کند، چون خدا می خواهد مکرشان به خودشان باز می گردد.
وی ضمن تاکید بر اینکه شبانه روزی باید شکر گذار نعمتها و الطاف خداوند متعال باشیم، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم تا در راستای پیش برد اهداف این نظام مقدم گام برداریم.
بزرگترین مشکلِ سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگی است
سردار کرمی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل در سیستان و بلوچستان در حوزه فرهنگی است، اظهار کرد: اگر مشکلات این حوزه حل شود، بسیاری از مشکلات و معضلاتی که در سطح استان در بخش های مختلف اقتصادی و امنیتی و غیره دیده می شود، از بین خواهد رفت.
وی راه مقابله با توطئه های دشمنان را، ارتباط گیری عنوان کرد و گفت: اگر دقت کنیم باید برایمان جای سوال باشد که چرا اکثر جنگهایی که در سطح جهان به وقوع می پیوندد در کشورهای اسلامی بوده و کارخانجات اسلحه سازی یهود، همچنان فعال است؟.
وی اذعان کرد: با فعالیت های انجام شده توسط آنان مسلمانان در جنگ با یکدیگر بوده و آنان در بخش های اقتصادی، علمی و فناوری و غیره رشد می کنند و در تلاشند تا مسلمان ها به آنان وابسته باشند.
این مسئول خاطر نشان کرد: امروز جبهه باطل با تمام توان برای مقابله با جبهه حق پای کار آمده و باید ما در این بخش انسجام داشته باشیم چرا که آنان به هر دلیل و بهانه ای به دنبال ایجاد تفرقه هستند.
وی با تاکید مجدد بر این که مشکلات استان سیستان و بلوچستان ریشه در حوزه فرهنگ دارد، خاطر نشان کرد: امنیت پایدار و دیگر مشکلاتی همچون در حوزه اقتصادی به این بخش مرتبط است.
تمدن نوین اسلامی بدون وحدت شیعه و سنّی محقق نمی‌شود
فرمانده نیروی زمینی قرارگاه قدس سپاه پاسداران در جنوب شرق کشور با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند:”  تمدن نوین اسلامی بدون وحدت شیعه و سنّی محقق نمی‌شود” ادامه داد: برای به وجود نیامده هرگونه مشکل و ایجاد اختلاف و تفرقه ای در بین ادیان و مذاهب، باید ارتباطمان را بیش از پیش گسترش دهیم، دشمنان برای رسیدن به اهداف شوم خود در حال تلاش هستند به نحوی که از کار فرهنگی به دنبال تولید قدرت هستند.
وی افزود: دشمن تا متوجه شد در داحل کشور به فکر حمایت از تولید داخل هستیم در تلاش است تا با مشوق هایی کار آفرینان و تولید کنندگان را به کشورهای دیگر بکشاند و از تولید در داخل ایران جلوگیری کند.
وی با بیان اینکه بسیاری از  فرصت ها و ظرفیت هایی که خدا در اختیار ما قرار داده بهترین آنها است، گفت: سرمایه و منابعی که در کشور و خصوصا نقاط مختلف استان وجود دارد، در دیگر نقاط دنیا به این صورت که به این صورت در یک کشور وجود داشته باشد نیست.
وی خطاب به حاضرین در جلسه گفت: با توجه به مسئولیتی که در حوزه ادارات تبلیغات اسلامی استان خود دارید و صاحب تریبون هستید که این از نعمت های خداوند بوده که در اختیار شما قرار داده شده، باید به بهترین شکل استفاده کنید چرا که تاثیرگزاری شما بر روی اقشار مختلف مردم زیاد است.
وی با تاکید دوباره گفت: امروزه کار فرهنگی، کاری اساسی و زمان بر است، باید ارتباط بین ادیان و مذاهب اسلامی و غیر اسلامی برقرار باشد تا شبهه ای در این بین ایجاد نشود.
حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی، مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان، گفت: با حضور این کاروان در تلاشیم هم اندیشی و هم افزایی در راستای تقویت نگاه انقلاب اسلامی در حوزه مذاهب مختلف در طی چند روزی که در سیستان و بلوچستان هستیم داشته باشیم.
وحدت شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان همیشگی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم و ابراز خرسندی از حضور مدیران کل تبلیغات اسلامی استانهای تلفیقی کشور در پایتخت وحدت اسلامی، گفت: وحدت شیعه و سنی در این استان همیشگی است و در سنوات مختلف دشمن هرچه تلاش کرده تا این وحدت را خدشه دار کند، نتوانسته و همیشه با شکست روبرو شده است.
حجت الاسلام منصور باقربیک تبریزی، با اشاره به حضور کاروان  “تجلیل از پرچم‌داران و پیش‌گامان وحدت” در زاهدان، ابراز امیدواری کرد: جلسات، دیدار ها و بازدیدهایی که طی چند روز در زاهدان خواهند داشت،  اثرات و برکاتی برای این خطه پهناور و سایر استانهای تلفیقی کشور داشته باشد.
۷۸۶
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن