پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۹

خود را گرامی بدارید و به خود اعتماد کنید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

هم زمان با مراقبت از پسرتان ، باید از خود نیز مراقبت کنید . احتمالا لازم نیست به شما گفته شود که هر چه احساس بهتری نسبت به خویش داشته باشید ، بهتر با ناملایمات و سختی ها مقابله خواهید کرد و با اطرافیان خود مهربان تر خواهید بود . همچنین خواهید دانست که وقتی روز بد یا خسته کننده ای را پشت سر گذاشته اید ، به احتمال زیاد ناراحتی خود را بر سر نزدیکان و عزیزان خود خالی می کنید . مراقبت از خودتان نوعی سرمایه گذاری است که برای دیگران نیز منفعت دارد ، چون وقتی رفتار خوبی دارید و متوجه کارهای خوب دیگران هستید ، به آنها کمک می کنید تا احساسی به خوبی شما داشته باشند .

اعتماد داشتن به توانایی هایتان در طول دوره هایی که بچه ها طی می کنند و اداره کردن همه ی موضوعات حاصل از این مراحل ، می تواند دشوار باشد . بیشتر والدین و مربیان به بچه ها در سن خاصی علاقه دارند ، بیش از دیگران از آن لذت می برند . مربیان می توانند تدریس به بچه های کوچک تر یا بزرگ تر را انتخاب کنند . در حالی که والدین حق انتخاب ندارند ؛ آنها باید خود را با همه چیز هماهنگ کنند . شاید غالبا نسبت به خود تردید داشته باشید ، اما فراموش نکنید که بچه ها به ثبات و استواری ارج می نهند . هر نوع بلاتکلیفی را با دیگران مطرح کنید ، به دقت واکنش های نخستین خود را مرور کرده و اگر هنوز احساس سابق را دارید ، به قضاوت خود اعتماد کنید .

پدر و مادر

*با دیگران حرف بزنید ، معمولا این کار مفید است .

*گنج خود را شناسایی کنید ؛ آنچه که شما را آرام و ایمانتان به خویشتن خویش را برقرار می کند ؛ این گنج مورد علاقه شاید خواندن یک کتاب فکاهی ، رفتن به سینما یا وقت گذرانی با دوستان باشد .

*مطمئن شوید که انتخاب هایتان برای پیشرفت واقع بینانه باشد ؛ وقتی طرح های بزرگ نمایی با شکست روبه رو می شوند ، ممکن است تاثیرات معکوسی پدید آید .

*سعی کنید به طور منظم به خودتان برسید ؛ در حالی که می توان بعضی از افراط کاری های جزئی را به راحتی با خود وفق داد ، بقیه آنها طول می کشند و نیاز به برنامه ریزی دارند .

*وقتی می گویید : « من همیشه دلم می خواست … » ، آرزوی خود را عملی کنید .

مربیان

*به خود اعتماد و اعتقاد داشته باشید ؛ اگر نسبت به مهارت هایتان مردد باشید ، ممکن است رفتار پردردسر دانش آموزان را یک جمله شخصی تعبیر کنید و با حالتی تدافعی ، عصبی و غیرسازنده نسبت به آن واکنش نشان دهید .

*آنچه را که به عنوان نکات قوت و حرفه ای خود می پندارید بنویسید ، سپس ببینید آیا جایی برای پیشرفت و بهبودی هست یا خیر ؛ در مورد نحوه ی تقسیم مهارت های جمعی خود به منظور کمک به رشد حرفه ای با همکاران مشورت کنید .

*اداره کردن پسرها ، کاری پرزحمت و خسته کننده است ؛ به جای تحمل کردن در سکوت ، و تظاهر کردن به مقابله ، با همکاران ، گروهی را تشکیل دهید تا به تبادل نظر بپردازید.

*پس از بروز درگیری و ناراحتی از خود مراقبت کنید و خود را مجازات نکنید .

 

منبع : ۱۰۰ نکته در شناخت دنیای پسران

نویسنده  : الیزابت هارتلی بروئر

ترجمه ی آناهیتا آذری

گردآورنده : حلما ریگی

شهرستان ایرانشهر

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.