پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۹

توحید مهم ترین پیام مبعث

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

امام جمعه شهرستان زهک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ از زهک اظهار داشت: برای توصیف جهان قبل از بعثت پیامبر (ص) از کلام مولا علی (ع) بهره می‌برم، ایشان می‌فرمایند: خداوند، پیامبر اسلام (ص) را هشدار دهنده جهانیان مبعوث فرمود تا امین وحی الهی باشد.

حجت‌الاسلام پوراندخت با اشاره به این که خداوند ذالجلال، پیامبر اسلام (ص) را زمانی فرستاد که مردم در فتنه ها گرفتار، رشته های دین پاره و ستون های ایمان و یقین ناپایدار بود؛ راه رهایی دشوار و پناه‌گاهی وجود نداشت.

وی در ادامه گفت: اصل آمدن پیغمبر (ص) برای آموزش و پرورش بود؛ آیات خداوند ذالجلال سبب تطهیر نفوس می‌شود.

امام جمعه شهرستان زهک بیان داشت: پیغمبر اسلام (ص) می‌خواستند در تمام دنیا وحدت کلمه ایجاد کند و تمام ممالک دنیا راتحت یک کلمه توحید قرار دهند.

پوراندخت عنوان کرد: توحید، اصلی ترین و مهم ترین پیام مبعث است. فراگیری این اصل چنان گسترده است که اسلام به نام دین توحید شناخته می شود.

وی خاطرنشان نمود: در کلام دخت نبی (ص) و در دعاهایش به خوبی علت مبعث پیامبر ذکر شده است؛ ایشان میفرمایند: پروردگار بزرگ، به پایان همه کارها دانا بود و بر دگرگونی‌ های روزگاردر محیط بینا و به سرنوشت هر چیزی آشنا حضرت محمد (ص) را برانگیخت تا کار خود را به اتمام و آنچه را مقدر ساخته به انجام رساند.

وی در پایان تأکید کرد: جامعه اسلامی امروزه نیاز مبرم به وحدت دارد. همه مسلمانان باید تلاش کنند تا از مناسبت‌هایی از جمله عید مبعث، ماه مبارک رمضان، رحلت و ولادت پیامبر(ص) که بین همه آن‌ها مشترک است برای تحقق وحدت استفاده کنند تا جهان اسلام یکپارچه شود.

۷۸۶

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن