پایگاه اطلاع رسانی بانوی بلوچ

۱۴۰۰-۱۲-۰۹

مذاهب در سایه وحدت مصداق مبعث پیامبر (ص)

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

امام جمعه شهرستان سرباز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانوی از راسک با تبریک عید مبعث به مسلمانان گفت: مهم ترین اصلی که در جامعه امروز بین همه مسلمانان در دنیای اسلام اهمیت دارد اصلی به نام وحدت است وحدتی که سرمنشا آن گفتار ورفتار وکردار رسول الله (ص) است که باید آن را به عنوان الگو دربین جامعه قرار دهیم.

شیخ عنایت‌الله رسولی‌زاده  در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی که ما الگوی رفتاری مان دربین همه ی کشور های دنیا حضرت رسول الله (ص) باشد قطعاً میتوانیم در راستای بهره‌گیری از اندیشه و تفکر پیامبر مرسلین  (ص) برای بحث وحدت گام برداریم وحدتی که فقط در ظاهر نباشد  و در بین همه نگاه ها و جریان‌های سیاسی، مذهبی و فرقه‌ای شکل گرفته باشد و در کشور ما این وحدت در همه اقوام بین شیعه، سنی، مسیحی، یهودی و…  همه در سایه‌ی  وحدت با آرامش کامل و به صورت مساوات زندگی می‌کنند.

وی افزود: در واقع ما باید این الگو را به دنیا معرفی کنیم خیلی از دستگاه هایی که مسئولین فرهنگی کشور ما در آنجا حضور دارند باید برروی باورهای اسلامی و اذهان اثرگذار باشند.

رسولی‌زاده اشاره کرد: در جامعه امروز علما، خواص و بزرگان جامعه باید حول محور مکتب پیامبر اسلام (ص)،  کتاب، سنت نبوی و اهل بیت قطعاً گرد هم آیند و از هرگونه تفرقه و فرافه‌افکنی به دور باشند و این تأثیرگذاری کاملاً بدیهی است.

این مسئول اظهار داشت: در واقع کشور های جهان اسلام وقتی که در مرام و مسیر حقیقی برای  الگو گرفتن از رفتار کلامی و رفتاری رسول اکرم (ص) حرکت کنند قطعا به مشکل بر نمیخورند به گونه‌ای که ما امروزه شاهد هستیم در خیلی از کشورهای مسلمان ، متاسفانه به‌گونه ای برخورد میکنند که در بین کشور ها جنگ و درگیری و اختلاف افکنی های بسیاری شکل میگیرد بخاطر این است که مسلمانان نتوانستند به عنوان رفتار حقیقی و واقعی از مرام و مکتب نبوی الگو گیری صحیح بکنند و در جامعه سیاست خودشان را پیاده کنند.

وی در پایان عنوان نمود: هدف بعثت رسول اکرم (ص) در سه امر خلاصه شده است “تلاوت قرآن، تهذیب وتزکیه وتعلیم کتاب وحکمت ” می باشد که انسانها را هم در زمینه علم ودانش ،و هم اخلاق و عمل پرورش میدهد تا در مسیر الهی حرکت کنند و به سعادت الهی نایل شوند.

۷۸۶

 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.